Portal_background_image

افتتاح 32 طرح عمراني و اقتصادي در دليجان/ استاندار: شاخص اقتصادي استان روبه بهبودي است

آقازاده استاندار مرکزی همزمان با پنجمین روز از هفته دولت با حضور در شهرستان دلیجان در نشست شورای اداری و آیین تکریم و معارفه فرماندار این شهرستان، گفت: شاخص اقتصادی این استان با وجود فشارهای اقتصادی موجود رو به بهبودی است و در قیاس با مدت مشابه سال قبل نشانگر رشد است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: حلقه مدیریتی استان مرکزی در سایه برنامه هدفمند و تعامل با بخش خصوصی در پی مهار فشارها و حل مشکلات است و در این راستا اراده و عزم جدی دارد.

وی بیان کرد: دولت قائل به شرایط دموکراتیک و مردم سالاری است و حضور رئیس جمهوری در خانه ملت گواهی از این موضوع است.

استاندار مرکزی ادامه داد: دولت با همه ظرفیت و تمام قد برای حل تنگناهای اقتصادی به میدان آمده اما در این راه حضور آگاهانه و موثر سایر قوا و مردم در همراهی برنامه ها ضروری است.            

آقازاده ادامه داد: مشکلات انباشته از گذشته، محدودیت منابع مالی و تنگناهای ناشی از تحریم مسایلی است که باید با همراهی همه از آن ها عبور کرد و نمی توان علت تنش‌های اقتصادی و نوسانات قیمت را تنها به دولت نسبت داد.   

وی تاکید کرد: برخی از مشکلات مردم به دلیل نوسان قیمت ارز است به طوری که این مسئله باعث افزایش تورم در کشور و فشارهای اقتصادی مضاعف بر مردم شده است.      

استاندار مرکزی افزود: نرخ تورم تا خرداد ماه کمتر از 10 درصد بود و اینک به 20 درصد رسیده است که علت آن نوسان قیمت ارز به دلیل ضعف در مدیریت است.  

آقازاده با بیان اینکه سیستم مدیریتی باید اصلاح شود، تصریح کرد: 90 درصد نقدینگی کشور معادل 2 هزار میلیارد ریال در دست 20 درصد مردم است که این مسئله ضربه های اقتصادی سنگینی را به خاطر سود جویی و منافع طلبی بر مردم وارد می کنند و بخشی از مشکلات متاثر از این موضوع است.

وی تاکید کرد: تدابیر لازم و هوشمندانه، روش های مدیریتی خلاقانه و علمی و اصلاح ساختارها باید به سرعت عملی شود تا معضلات مهار شود.         

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به جایگاه صنعتی دلیجان و موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد این شهرستان ، افزود: شرایط کنونی کشور مشکلاتی برای صنعتگران این شهرستان ایجاد کرده که این موضوعات در دست پیگیری است.          

آقازاده خاطر نشان کرد: این شهرستان موقعیت خوبی دارد، بنابراین عده ای به دنبال ایجاد حاشیه و مشکل برای استان و این شهرستان هستند که این موارد را رصد کرده و به شدت برخورد می کنیم و این مسئله را از طریق شورای امنیت و وزیر کشور پیگیری می نمائیم.

آقازاده با بیان اینکه همه باید هوشیار باشیم، افزود: در شرایطی که کشور مشکلات بزرگتری دارد ، الحاق و انتزاع هیچ مشکلی را رفع نخواهد کرد لذا باید عاقلانه گفتگو کرد و این فضا به فضای صمیمت و اصلاح تبدیل شود.

 در این نشست «سیامک سلیمانی» به عنوان فرماندار دلیجان معرفی و از خدمات «محمد رضا یوسفی» سرپرست فرمانداری این شهرستان تقدیر شد.

** افتتاح 32 طرح عمرانی و اقتصادی در دلیجان

 این طرح ها شامل چهار طرح صنعتی و 37 طرح عمرانی است که برای اجرا و تکمیل آن ها در مجموع 660 میلیارد ریال اعتبار سرمایه گذاری شده است.

سهم طرح های عمرانی بهره برداری شده دلیجان با آورده شخصی و تسهیلات پرداختی از اعتبارات 513 میلیارد ریال است که با بهره برداری از آن ها 165 فرصت شغلی مستقیم و 604 فرصت شغلی غیر مستقیم فراهم شده است.

طرح توسعه شرکت رهاورد ساینای دلیجان با سرمایه گذاری 200 میلیارد ریال از طرح های کلیدی بهره برداری شده با حضور استاندار مرکزی بود. ظرفیت اسمی مرحله دوم این واحد صنعتی که تولید کننده الیاف پلی استر است 250 میلیون متر مربع است و در این مجتمع 350 فرصت شغلی مستقیم فراهم شده است.

شرکت دانش بنیان دروازه ملل نیز از طرح های کلیدی بهره برداری شده امروز در دلیجان است که در زمینی به وسعت 6 هزار مترمربع و با فضای کارگاهی 2 هزار متر مربع فعالیت خود را آغاز کرد.این شرکت دانش بنیان با آورده 80 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی راه اندازی شده است که به تولید جت فن، پرده ضد حریق و دمپر می پردازد.ظرفیت اسمی تولید در شرکت دانش بنیان دروازه ملل 500 دستگاه جت فن، 100 مترمربع پرده ضد حریق و 2 هزار دستگاه دمپر در سال است.با آغاز به کار این واحد دانش بنیان در دلیجان 30 فرصت شغلی مستقیم و 150 شغل غیرمستقیم فراهم شده است.

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها