Portal_background_image

با حضور وزير نيرو انجام شد: افتتاح هم‌زمان طرح هاي آب و برق در استان‌هاي مركزي، خراسان رضوي و همدان

اردکانیان وزیر نیرو در مراسمی که با حضور استاندار مرکزی در سالن آمفی تئاتر بیت امام خمینی (ره)برگزار شد طرح های آب و برق استان‌های مرکزی، همدان و خراسان‌رضوی را به صورت هم‌زمان از طریق ویدیوکنفرانس افتتاح کرد.

اردکانیان در سفر به استان مرکزی پروژه‌های آب و برق استان‌های مرکزی، همدان و خراسان رضوی را به صورت هم‌زمان از طریق ویدئوکنفرانس افتتاح کرد. در این مراسم که با حضور استاندار مرکزی و نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی همراه بود سه پست فوق توزیع برق منطقه‌‌ای استان مرکزی به ارزش 340 میلیارد ریال افتتاح شد.

اين پست‌های 63.20 کیلوولت در شهر صنعتي محلات، دودهك دليجان و اراك واقع شده و هدف از افتتاح آن‌ها تامين برق مطمئن در مناطق یاد شده است.

افتتاح طرح جهادی اصلاح ۴۵۰ کیلومتر شبکه فرسوده برق

سه طرح شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی با اعتباری بالغ بر 475 میلیارد ریال به منظور تداوم توزیع مطمئن و پایدار نیروی برق، رضایت‌مندی مشترکان، استفاده بهینه از امکانات و منابع موجود و بهره‌وری اقتصادی کلنگ‌زنی و افتتاح شد.
وزیر نیرو در این آیین طرح جهادی اصلاح ۴۵۰ کیلومتر شبکه فرسوده برق و تبدیل به کابل خودنگهدار و همچنین تامین برق 13 هزار و 600 مشترک جدید شهری و روستایی را افتتاح کرد.
همچنین در ادامه عملیات اجرایی پروژه‌های کابل کشی فشار متوسط زمینی به طول ۲۵ کیلومتر در شهرستان‌های اراک و ساوه آغاز شد.

بهره‌برداری از فاز اول آبرسانی مجتمع فتح آباد چناران 

پروژه مجتمع آبرسانی فتح آباد چناران خراسان رضوی به صورت ویدئو کنفرانس با دستور وزیر نیرو و توسط معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی افتتاح شد.
با افتتاح فاز اول پروژه آبرسانی مجتمع 19 روستایی فتح آباد چناران در استان بیش از 500 خانوار در 9 روستا از نعمت آب شرب سالم بهره‌مند می‌شوند که برای اجرای این پروژه 14 کیلومتر عملیات لوله‌گذاری خط انتقال، احداث سه باب مخزن ذخیره با ظرفیت 660 مترمکعب، ساخت دو باب ایستگاه پمپاژ و اجرای سه مورد حصارکشی تاسیسات انجام شده است.
اعتبار هزینه شده این پروژه 16 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و صندوق توسعه است. همچنین در این مراسم فاز دوم پروژه نیز با اجرای 22 کیلومتر لوله‌گذاری، حفر یک حلقه چاه و نصب انشعابات خانگی با اعتبار مورد نیاز 27 میلیارد ریال همزمان کلنگ‌زنی شد.

افتتاح طرح تأمین آب شرب سالم مجتمع جنت‌آباد شهرستان اسدآباد همدان

اردکانیان همچنین در ادامه این مراسم طرح تأمین آب شرب سالم مجتمع جنت آباد شهرستان اسدآباد همدان را با اعتباری بالغ بر 88 میلیارد و 914 میلیون ریال به صورت ویدیو کنفرانس افتتاح کرد.
این مجتمع آبرسانی در 15 کیلومتری اسدآباد نیاز آبی 14 روستای احمد آباد، بادخوره، پل شکسته(خسروآباد)، پیرشمس الدین، جنت آباد، دولت آباد، دهگلان، سیف آباد، علی آباد پیرشمس الدین، مزرعه بید، موسی آباد، نصرت آباد، ولی آباد، وندر آباد را تأمین کرده که سه هزار و 827 خانوار را با جمعیتی بالغ بر 14 هزار و 293 نفر از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار خواهد کرد.
این پروژه با ظرفیت منابع آب50 لیتر در ثانیه، دارای 56 کیلومتر خطوط انتقال، 86 کیلومتر شبکه توزیع، 335 مترمکعب مخزن ذخیره آب شرب و ایستگاه پمپاژ با ظرفیت 42 لیتر در ثانیه است.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها