Portal_background_image

افتتاح همزمان 52 پروژه عمراني و اقتصادي در شهرستان زرنديه/ استاندار: پرندك با موقعيتي ويژه در مسير توسعه است

آقازاده استاندار مرکزی در سفر به شهرستان زرندیه در دیدار با اقشار مختلف مردم شهر پرندک، گفت: شهر پرندک با موقعیتی ویژه در مسیر توسعه قرار دارد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: ان شهر در مسیر ترقی و توسعه است و در این راه همدلی مردم و مسئولان نیز یکی از نقاط مثبت و گره گشا است.

استاندار مرکزی گفت: مردم شهر پرندک با مشکلاتی روبرو هستند اما در قبال توسعه این دیار با احساس مسئولیت و همدلی گام بر می دارند.

وی افزود: توسعه فیزیکی شهر پرندک با مشکل زمین مواجه است و باید با کار کارشناسی و انجام مطالعات تخصصی و نیز با فراهم کردن زیرساخت ها نسبت به افزودن بخشهایی از اراضی دولتی به محدوده شهری تلاش کرد.

آقازاده گفت: توسعه شهر پرندک و نیز ارتقای ناحیه صنعتی به شرط تامین آب و توسعه محدوده خدماتی شهر، از مطالباتی است که با جدیت دنبال می شود.

وی همچنین بر ضرورت توسعه صنعت گردشگری توام با توسعه اقتصادی پرندک تاکید کرد و افزود: توسعه شهری پرندک را باید بدون فشار به منابع آبی دنبال کرد.

استاندار مرکزی گفت: منابع درآمدی شهرداری ها به دلیل اجرای قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده کاهش یافته است و این محدودیت ها به ویژه در شهرهای کوچک و کم جمعیت محسوس تر است و باید برای جبران آن چاره اندیشی شود.

آقازاده ادامه داد: زیرساخت های شهرستان زرندیه نیازمند تقویت است اما برای پیشبرد این زیرساخت ها طرح و اقدامات مناسبی در دست اجرا قرار دارد.

وی گفت: تلاش می شود که جاده قدیم ساوه - پرندک با استفاده از یک ردیف بودجه ای و با کسب اجازه سازمان برنامه و بودجه و دولت بهسازی شود.

 استاندار مرکزی اظهار کرد:با حمایت دولت 72 پروژه با اعتبار یک هزار و 200 میلیارد ریال در زرندیه به بهره برداری و یا به مرحله اجرایی رسید که زمینه ایجاد اشتغال برای 400 نفر را فراهم نموده است.

گفتنی است استاندار مرکزی در جریان سفر به شهرستان زرندیه، طرح خیابان 22 بهمن شهر پرندک را با 2 میلیارد و 580 میلیون ریال اعتبار به طول 600 کیلومتر بهره برداری کرد.

افتتاح سرسرای اجتماعات به ظرفیت 171 نفر و اعتباری افزون بر چهار میلیارد و 500 میلیون ریال در فضایی 560 متر مربعی از دیگر طرح های بهره برداری شده با حضور استاندار مرکزی بود.

بهره برداری از یک واحد داروسازی در زاویه با سرمایه گذاری 15 میلیارد ریال و مساحت 2 هزار و 600 متر مربع و اشتغالزایی 32 نفر و آغاز به کار ایستگاه هواشناسی در 6 هزار متر مربع و با اعتباری بالغ بر 12 میلیارد ریال از دیگر طرح هایی بود که با حضور استاندار مرکزی و جمعی از مسئولان به بهره برداری رسید.

استاندار مرکزی در بدو ورود به  شهرستان زرندیه با حضور در گلزار شهدا و قرائت فاتحه به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد.

سید علی آقازاده در ادامه با خانواده شهید «غلامحسین نوروزی» از شهدای سال 63 که در منطقه سقز به شهادت رسید دیدار و از آنها دلجویی  نمود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها