Portal_background_image

افتتاح همزمان 49 پروژه عمراني و اقتصادي در فراهان/ استاندار : توسعه كارآفريني راهبرد موثر در ايجاد اشتغال پايدار است

آقازاده استاندار مرکزی همزمان با دومین روز از هفته دولت در آیین گشایش نمایشگاه دستاوردها و توانمندی های بانوان کارآفرین شهرستان فراهان در شهر خنجین، گفت: توسعه و حمایت از کارآفرینی و ایده های خلاق راهبرد موثر در حل مشکل بیکاری و ایجاد اشتغال پایدار است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: کارآفرینی با توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور رابطه تنگاتنگی دارد و باید حداکثر امکانات در این مسیر به کار گرفته شود. 

استاندار مرکزی با اشاره به برپایی نمایشگاه دستاوردهای بانوان در خنجین، بیان کرد: بانوان با ارائه دستاوردهای خود در این نمایشگاه نشان دادند که از توانمندی های ویژه ای بهره مند هستند و عزم راسخ آنها می تواند در ایجاد اشتغال و کارآفرینی و استفاده بهینه از امکانات مثمر ثمر واقع شود .

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی مردم در شهر خنجین ، گفت: امیدواریم با برگزاری این نمایشگاه ها و ایجاد غرفه ها و ارائه توانمندی ها شاهد رونق اقتصادی و کاهش مشکلات افراد  در این شهر باشیم .

آقازاده ابراز کرد: اعتبارات ملی و استانی پاسخگوی رفع تمامی مشکلات نیست ولی تلاش ما بر این است تا با همین اعتبارات بتوانیم گام های اساسی در جهت رفع مشکلات  مردم برداریم.

استاندار مرکزی اظهار کرد: انقلاب اسلامی با حیات 40 ساله در سایه وحدت و یکپارچگی ملی هر روز مستحکم تر از گذشته است که باید قدردان این نعمت الهی بود. 

وی اظهار داشت: دولت و ملت با همکاری و هم افزایی می توانند پله های ترقی را یکی پس از دیگری پیموده و کشور را در مسیر توسعه پایدار قرار دهند. 

آقازاده افزود: حل مشکل کم آبی شهرستان فراهان از برنامه های اولویت دار استانداری مرکزی است که رسیدگی می شود. 

وی افزود: شهیدان باهنر و رجایی اسوه های مردمی بودند که باید راه و تفکر آنان همواره در جامعه جاری و ساری باشد.

نماینده مردم تفرش، فراهان و آشتیان در مجلس شورای اسلامی نیز در آیین گفت: با توجه به محدودیت های اقتصادی، نظام اسلامی همچنان با هم افزایی قوای سه گانه و در چارچوب منویات رهبر معظم انقلاب در مسیر ترقی و توسعه حرکت می کند. 

حسینی افزود: دشمنان نظام اسلامی به دنبال ایجاد یاس و نا امیدی تفرقه افکنی بین مردم و مسئولان هستند که باید با گسترش وحدت و همدلی این توطئه ها را خنثی کرد. 

وی ادامه داد: در 2 سال اخیر میزان مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی بیش از سه برابر شده که نشان از توجه ویژه دولت به اقشار مختلف جامعه است. 

وی افزود: 13 میلیارد ریال با همکاری وزارت بهداشت و درمان برای تکمیل بیمارستان فرمهین جذب شده و هشت میلیارد ریال دیگر نیز در دست پیگیری است که در این صورت این بیمارستان تکمیل و به شهروندان فراهانی خدمان ارائه می کند. 

حسینی اضافه کرد: سال گذشته عملیات اجرایی ناحیه صنعتی خنجین آغاز شد اما تاکنون اقدام چندانی برای ساخت و جذب سرمایه گذار در آن نشده که نیاز است شرکت شهرک های استان نسبت به طرح اهتمام جدی تری داشته باشد. 

وی، کمبود آب را از دیگر مشکلات شهرستان فراهان عنوان کرد و گفت: این مهم نگرانی مردم فراهان است که می طلبد استانداری مرکزی اقدامات موثری در این راستا انجام دهد. 

فرماندار شهرستان فراهان نیز در این آیین در سخنانی گفت: 48 طرح عمرانی با اعتباری بالغ بر 280 میلیارد ریال در هفته دولت شهرستان فراهان به بهره برداری می رسد. 

سجادی افزود: یک باب دبیرستان 6 کلاسه در شهر خنجین، 2 باب خانه بهداشت، 14 طرح آبرسانی و 13 طرح عمران روستایی از مهمترین طرح هایی است که در هفته دولت شهرستان فراهان به بهرداری می رسد. 

نمایشگاه دستاوردها و توانمندی های بانوان کارآفرین شهرستان فراهان با 32 غرفه در خنجین گشایش یافته است‌. 

همچنین مدرسه 6 کلاسه برکت شهید یوسفی خنجین که با هفت میلیارد ریال اعتبار بنیاد برکت و چهار میلیارد ریال اعتبارات ملی ساخته شده است که همزمان با دومین روز هفته دولت با حضور استاندار مرکزی بهره برداری شد. 

همچنین کارگاه تولید سبز گستر فراهان نیز سرمایه گذاری 9 میلیارد ریالی بخش خصوصی با 17 فرصت شغلی امروز با حضور استاندار مرکزی و مقامات محلی بهره برداری شد.

گفتنی است با حضور استاندار مرکزی به صورت همزمان 49 طرح عمرانی و اقتصادی در شهرستان فراهان به بهره برداری رسید.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها