Portal_background_image

افتتاح همزمان 31 طرح عمراني و اقتصادي در شهرستان كميجان/ استاندار: عملكرد 40 ساله نظام اسلامي درخشان است

آقازاده استاندار مرکزی در دومین روز از هفته دولت در جمع مردم روستای سمقاور، گفت: عملکرد 40 ساله نظام اسلامی در بخش های مختلف فرهنگی، اجتماعی، عمرانی، پزشکی و اقتصادی درخشان است و باید از سوی مسئولان تشریح و تبیین شود.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: مسئولان و مدیران دستگاه های اجرایی باید در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نسبت به معرفی دستاوردهای نظام اقدام کنند.     

استاندار مرکزی اظهار کرد: روستای سمقاور دارای ظرفیت بالا در زمینه اقتصادی است، این روستا در حوزه هنر منبت کاری یکی از روستاهای به نام و مشهور کشور است که بایستی از این پتانسیل در جهت رشد این روستا بهره گرفت.

وی با اشاره به اینکه روستای سمقاور ثبت آثار ملی شده است، افزود: این روستا توانسته در زمینه منبت کاری کارآفرینی نماید و با شرایط و ظرفیتی که در حوزه تولید صنایع دستی دارد می‌تواند روستایی پویا در همه زمینه ها باشد که این نیاز به همت دارد.

آقازاده بیان کرد:  با برطرف شدن برخی مشکلات در روستای سمقاور، این روستا می تواند با ظرفیت هایی که دارد در زمینه کارآفرینی پیشرو باشد، که امید است  با کمک  مدیران استان بتوانیم  گام های موثری در جهت رفع مشکلات این روستا برداریم.

استاندار مرکزی تصریح کرد: دولت طی سال های اخیر نسبت به شهرستان های محروم و روستاها توجه خاص داشته و سعی کرده شرایطی را در روستاها به وجود آورد تا مهاجرت به شهرها کاهش یابد.

آقازاده در بخش دیگری از سخنانش گفت: شهیدان رجایی و باهنر به فرموده امام راحل هر کدام یک ملت هستند و باید سیره آنان الگوی رفتاری مدیران در نظام اسلامی باشد.
وی گفت: روح بلند شهدای انقلاب اسلامی شاهد و ناظر عملکرد مدیران است بنابراین  باید تلاش شود تا بتوانیم عملکرد قابل قبولی را ارائه نماییم.

گفتنی است طرح هادی روستای سمقاور به مساحت پنج هزار متر مربع و اعتباری بالغ بر چهار میلیارد و 800 میلیون ریال و آبرسانی به روستای سمقاور با حفر یک حلقه چاه و چهار کیلومتر لوله گذاری با 6 میلیارد ریال اعتبار از طرح های عمرانی به بهره برداری رسیده با حضور استاندار مرکزی است.

همچنین همزمان با دومین روز از هفته دولت با حضور استاندار مرکزی عملیات اجرایی 2 طرح عمرانی و بهداشتی با 52 میلیارد ریال اعتبار در شهرستان کمیجان آغاز شد. 

این طرح ها شامل کلینیک ویژه بیمارستان کمیجان در 400 مترمربع وسعت با زیربنا 900 متر در 2 طبقه با 40 میلیارد ریال از محل کمک های بلاعوض بانک های ملی، کشاورزی، سپه، ملت و رفاه کارگران تامین شده است. 
بانک ملی علاوه بر کمک بلاعوض، یک دستگاه آمبلانس نیز برای این مرکز درمانی تهیه و اهدا کرده است. 

عملیات اجرایی تفرجگاه حسن آباد کمیجان زیر نظر شهرداری نیز در زمینی به وسعت 10 هزار مترمربع آغاز شد که شامل بخش های تالارباغ، رستوران، کارگاه گلابگیری، سفالگری، صنایع دستی و پارکینگ است.
مرحله اول این تفرجگاه با 12 میلیارد ریال اعتبار از محل منابع داخلی شهرداری کمیجان تامین شده است و در مدت چهار سال به بهره برداری می رسد. 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها