Portal_background_image

افتتاح همزمان 28 پروژه عمراني و اقتصادي در خنداب/ استاندار: سرمايه مردمي عامل اقتدار نظام اسلامي ايران است

آقازاده استاندار مرکزی در چهارمین روز از هفته دولت با حضور در جمع مردم شریف روستای دهسد از توابع شهرستان خنداب ، گفت: حمایت و بصیرت مردم و نقش آنان در تمامی حوزه های تصمیم سازی کشور عامل اقتدار جمهوری اسلامی است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: انقلاب اسلامی نظام جمهوری اسلامی از پایگاه مردمی قدرتمندی برخوردار است و در سایه حضور آگاهانه مردم توانسته در چهار دهه حیاتش به دستاوردهای مهمی دست یابد.

وی، اتحاد مردم و مسئولان در نظام مقدس جمهوری اسلامی را از نگرانی های دشمنان انقلاب دانست و گفت: توطئه های مختلف برای تفرقه افکنی بین مردم و مسئولان از سوی دشمنان به علت هراس از اتحاد و اقتدار ایران است.

استاندار مرکزی ادامه داد: در سایه درایت و تیزبینی مقام معظم رهبری همواره انقلاب اسلامی توانسته فراز و نشیب ها را پشت سربگذارد و ملت فهیم ایران راه سوء استفاده دشمنان را سد می کنند. 

آقازاده اظهار کرد: امنیت و آرامش جامعه به برکت انقلاب اسلامی و از خود گذشتگی شهدا، رزمندگان، ایثارگران و حضور مردم در کشور به وجود آمده و باید در سایه این امنیت فعالیت های گسترده ای در راستای رفع مشکلات کشور صورت گیرد.

وی گفت: روستائیان در تمامی برهه های انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی پیشگام بوده اند و همراه با مسئولان از ارزش ها و منافع کشور دفاع کرده اند. 

نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه انقلاب اسلامی پرفروغ از همیشه در حال درخشش است اظهار داشت : امیدواریم با حمایت مسئولین و درک بالای مردم  در جهت رفع مشکلات به ویژه معضل اشتغال گام های اساسی برداریم.

فرماندار شهرستان خنداب نیز در این دیدار گفت: اعتبارات عمرانی این شهرستان باوجود مشکلات مالی در سال جاری هفت میلیارد ریال افزایش داشته است.

حاج علی بیگی افزود: 32 طرح با اعتباری بالغ بر 150 میلیون ریال به صورت همزمان در چهارمین روز از هفته دولت و با حضور استاندار مرکزی در این شهرستان به بهره برداری رسید و یا عملیات اجرایی آن ها آغاز شد.

وی بیان کرد: از این تعداد 28 پروژه افتتاحی و 4 پروژه کلنگ زنی  بوده است و 43 فرصت شغلی مستقیم و 73 فرصت شغلی غیرمستقیم با بهره برداری از این طرح ها در این شهرستان ایجاد شده است.

گفتنی است استاندار مرکزی در چهارمین روز هفته دولت پس از ورود به شهرستان خنداب با حضور در گلزار شهدا به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد و با خانواده شهید والامقام «محسن رستمی» نیز دیدار داشت.
شهید «محسن رستمی» متولد 1348در روستای دهسد است که در منطقه عملیاتی شلمچه کربلای پنج در 19 بهمن ماه سال 65 به درجه رفیع شهادت نائل شده است.

 طرح آبیاری بارانی (کلاسیک ثابت ) و قطره ای ( دوردیفه ) به مساحت حدود 50 هکتار در روستای گازران با سرمایه گذاری 6 هزار و 460 میلیون ریال و تسهیلات بلاعوض پنج میلیارد و 456 میلیون ریال و آورده یک میلیارد و چهار میلیون ریالی کشاورزان در سفر استاندار مرکزی به شهرستان خنداب بهره برداری شد.

همچنین سالن ورزشی چند منظوره بانوان خنداب با فضای یکهزار و 315 مترمربع و سرمایه گذاری یک میلیارد و 910 میلیون ریال از محل منابع ملی و استانی به بهره برداری رسید.

ساختمان اداری و خانه جوان این سالن ورزشی نیز در زمینی به وسعت 120 متر مربع با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 200 میلیون ریال از محل تامین منابع ملی و استانی به بهره برداری رسید که با آغاز به کار این طرح زمینه اشتغال 6 نفر فراهم شده است.

19 طرح عمرانی نیز با حضور استاندار مرکزی در بخش قره چای خنداب به بهره برداری رسید. این طرح ها شامل پیاده روی دیوار ساحلی، زیر سازی و آسفالت، بهسازی معابر، جدول گذاری، کف سازی و جدول گذاری معابر روستایی بخش قره چای خنداب است.

18 میلیارد و 424 میلیون ریال برای آماده سازی و تکمیل این طرح ها سرمایه گذاری شده و با بهره برداری از آن ها پنج هزار و 343 خانوار روستایی از مزایای طرح ها بهره مند شدند.

198 پروژه توسط دهیاری های استان مرکزی در هفته دولت به بهره برداری می رسد و بخش قره چای شهرستان خنداب از نظر اعتبار هزینه شده در بین سایر بخش ها رتبه اول را دارد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها