Portal_background_image

افتتاح همزمان 105 طرح عمراني و اقتصادي در خمين/استاندار: سرمايه گذار جديد براي صنعت خودرو سازي خمين در راه است

آقازاده استاندار مرکزی در آیین افتتاح ساختمان شهرداری خمین ، گفت: صنعت خودروسازی خمین از طرح های مهم اقتصادی در زادگاه امام راحل است که برای تداوم این طرح پیگیری حضور سرمایه گذاران جدید با قوت دنبال می شود.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: تلاش برای تحقق این مهم با وجود تحریم ادامه دارد هرچند سرمایه گذار ژاپنی قبلی به بهانه تحریم ها از تداوم کار سرباز زد.

استاندار مرکزی اظهار داشت: توسعه صنعتی در زادگاه معمار کبیر انقلاب آهنگ خوبی دارد و تحریم ها نه تنها در این شهرستان بلکه در هیچ نقطه ای از این کشور پهناور نمی تواند جلوی رشد و بالندگی این ملت را بگیرد.

آقازاده با بیان اینکه امروز ده ها طرح اقتصادی و عمرانی در زادگاه معمار کبیر انقلاب بهره برداری می شود، افزود: این طرح ها نتیجه خدمت صادقانه مسئولان این شهر و تلاش همه جانبه بخش دولتی و خصوصی است که در راستای محرومیت زدایی و رونق اقتصادی و رفاهی صورت گرفته است.

وی انسجام و یکدلی مسئولان خمین را قابل تقدیر دانست و افزود: امید می رود با تدابیر اندیشه شده خمین همپای دیگر مناطق استان مرکزی به منطقه ای برخوردار تبدیل شود.

استاندار مرکزی افزود: شهرک صنعتی خمین پویا و فعال است و ٢ واحد صنعتی جدید در حال راه اندازی دارد که یکی از آن ها مربوط به صنعت پتروشیمی است.

آقازاده بیان کرد: راه اندازی این واحد صنعتی با ظرفیت تولید 180 هزار تن زمنیه اشتغال مستقیم و غیر مستقیم صدها نفر را در این شهرستان فراهم می کند. 

وی تصریح کرد: همه تلاش برای برگرداندن تولید با ظرفیت کامل در کارخانه نخ خمین بعد از سال ها درگیری به کار گرفته شده و با همت بخش خصوصی و همکاری بانک صنعت و معدن این مهم در دست پیگیری است.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: توسعه صنعتی خمین در کنار طرح های بزرگ دیگر کشاورزی و دامداری زمینه اشتغال بیکاران را در زادگاه امام راحل فراهم کند.

آقازاده با بیان اینکه نرخ بیکاری خمین در استان بالا است، افزود: همه مسئولان باید تلاش مضاعفی را برای گره گشایی از این مشکل به کار گیرند. 

وی در خصوص ساختمان شهرداری گفت: ساخت و تجهیز این طرح با اعتبار 90 میلیارد ریال نشانه مدیریت مطلوب شهری در خمین است.

استاندار مرکزی افزود: اگر شهرداری ها و شورای اسلامی در استان رتبه بندی شود خمین از نظر مدیریت شهری با هماهنگی که بین این ارکان وجود دارد، نمره قبولی می گیرد.

آقازاده بیان کرد: مدیریت شهری باید در ارایه خدمت به مردم از شیوه های نو و مکانیزاسیون استفاده کند چرا که این مهم بهره وری بالا، صرفه جویی در زمان و هزینه و کیفی شدن امور را در پی دارد.

***  105 طرح عمرانی و اقتصادی در خمین بهره برداری شد

 در نخستین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی 105 طرح عمرانی، اقتصادی و خدماتی عصر جمعه با حضور استاندار استان مرکزی و جمعی از مسئولان استانی و محلی در خمین مورد بهره بردای قرار گرفت.

97 مود از این طرح ها با اعتبار436 میلیارد ریال عمرانی است که 85 مورد آن با اعتبار 418 میلیارد و 700میلیون ریال به بهره برداری رسیده و عملیات اجرایی 12 طرح نیز با اعتبار 17 میلیارد ریال نیز کلید خورد.

هشت طرح اقتصادی نیز در نخستین روز از دهه فجر با حضور استاندار مرکزی در خمین بهره برداری شد که برای ایجاد و راه اندازی آن ها در مجموع 230 میلیارد ریال و نیم میلیون یورو تسهیلات ارزی هزینه شده است.

با بهره برداری از طرح ها در مجموع 511 فرصت شغلی مستقیم و غیر مستقیم فراهم شده است.

استاندار مرکزی در جریان بهره برداری از این طرح ها گفت: نرخ بیکاری شهرستان خمین از متوسط نرخ بیکاری استان بیشتر است و امید می رود اشتغال حاصل از طرح های دهه فجر بخشی از مشکلات اشتغال شهرستان را حل کند.
 آقازاده تاکید کرد: مسئولان خمین می کوشند در طرح های اقتصادی، صنعتی و عمرانی از نیروهای بومی این شهرستان استفاده کنند تا شمار بیکاران این خطه کاهش یابد.

 

 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها