Portal_background_image

افتتاح همزمان پنج طرح بزرگ تقویت گازرسانی خاور میانه با حضور وزیر نفت

همزمان با ششمین روز از دهه مبارک فجر پنج طرح بزرگ گازرسانی خاورمیانه با حضور وزیر نفت ، معاونین ، استاندار مرکزی و جمعی از مسئولین استانی صبح امروز در شهرک صنعتی کاوه افتتاح و به بهره برداری رسید .

تاسیسات تقویت فشار شکن گاز ساوه 2 و 3 ، تاسیسات تقویت فشار گاز خاوران 2 ، خط انتقال شبکه تهران ، خط انتقال گاز بشرویه – طبس و خط انتقال شمال - قزوین پروژه هایی بود که با اعتبار 700 میلیارد تومان توسط شرکت ملی گاز ایران به انجام رسید .
وزیر نفت پس از افتتاح تلفنی طرح ها در سایر استان ها گفت : امروز توسعه روز افزون ایران اسلامی در تمامی زمینه ها از برکات اعتماد به نفس ، خود اتکایی و توکل به خدا هست .
دکتر سید مسعود میر کاظمی افزود : ایران دومین ذخایر بزرگ گاز را در جهان دارا می باشد
وی اظهار داشت : اکتشافات بیش از مصرف داخلی بوده که برخورداری از بیش از 2 هزار کیلومتر شبکه گاز بیش از 95 درصد مورد مصرفی شهری و 40 درصد آن نیز مورد استفاده روستایی بوده که این درصد در روستاهای استان مرکزی بیش از 70 درصد بوده است که با تصویب مصوبات در دور سوم سفر به استان شاهد بهره مندی صد درصدی روستاها از این نعمت در آینده نزدیک خواهیم بود .
وی در پایان اظهار داشت : یکی از هدفهای اصلی وزارتخانه ، صادرات گاز و تبدیل و ساخت مواد و کالاهای اساسی توسط نیروها و متخصصین داخلی است
استاندار مرکزی در این مراسم گفت : استان مرکزی 2 هزار و پانصد واحد صنعتی دارد که قریب به 2 هزار و 150 واحد آن از نعمت گاز برخوردار است که بخش اعظم آن در دولت نهم و دهم محقق شده است .
وی افزود : استان مرکزی همچنین 830 روستا دارد که 67 روستای آن در دولت هشتم و نزدیک به 456 روستای آن نیز در دولت نهم و دهم از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند .
وی تصریح کرد : 320 روستای دیگر نیز با تصویب مصوبات در دور سوم هیات دولت در آینده ای نزدیک از نعمت گاز برخوردار خواهند شد .
علی اکبر شعبانی فرد همچنین در ادامه به جذب بودجه در خصوص گاز رسانی به روستاها یاد کرد و خاطر نشان ساخت : استان مرکزی اولین استانی بود که موفق به جذب 100 میلیارد ریال اعتبار شد که با تمام توان برای گاز رسانی سریع به روستاها اقدام خواهد نمود تا به هدف نهایی انقلاب که همان برابری همه اقشار مردم از نعمت های خدادادی است برسد.
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها