Portal_background_image

افتتاح نمایشگاه اقتصاد مقاومتی و توانمندی اشتغال روستایی در اراک با حضور استاندار مركزي

مقيمي عصر امروز در آئین افتتاح نمایشگاه اقتصاد مقاومتی و توانمندی های اشتغال روستایی استان که به مناسبت روز روستا در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی غرب ایران در شهر اراک گشایش یافت، گفت: اقتصاد، اشتغال و درآمد پایدار خانواده ها مهمترین دغدغه مسئولین نظام است.

محمد حسین مقیمی استاندار مركزي ضمن تبریک روز روستا و هفته نیروی انتظامی اظهار کرد: اقتصاد، شغل و درآمد از دغدغه‌های مسئولین نظام جمهوری اسلامی ایران است و این روزها به عنوان یک موضوع جدی در خانواده‌ها مطرح است و همه به نوعی در تلاش هستند تا شرایط بهتری برای گذران زندگی پیدا کنند.

وی افزود: فعالیت‌های بسیاری در امر اقتصاد و حرکت به سمت جامعه‌ای بهتر انجام می‌گیرد اما، هنوز اشتغال و درآمد و مسايل اقتصادی از اولویت‌های خانواده‌ها به شمار می‌رود.

استاندار مرکزی ادامه داد: با اینکه طرح های صنعتی، گردشگری و خدمات در کشور انجام می شود ولی زمانی مشکل اشتغال در جامعه ایرانی حل خواهد شد که ترکیبی از فعالیت‌های خرد، متوسط و بزرگ را داشته باشیم.

مقیمی اظهار کرد: به منظور کاهش قیمت تمام شده و ایجاد رقابت می‌بایست هزینه‌های تولید را پایین آورد که یکی از راه‌های کاهش هزینه‌های تولید برون‌سپاری و سپردن قسمت هایی از کار تولید به خارج از کارخانه است.

استاندار مرکزی با اشاره به سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی، ابراز کرد: باید به سمت تولیدات و توسعه شرکت های دانش بنیان پیش برویم و فعالیت های علمی دانشمندان را به کالاهای تجاری تبدیل و عرضه کنیم.

وی ضمن تأکید بر بکارگیری نیروی انسانی تحصیل‌کرده، فعال و دانشمند و استفاده از امکانات خدادادی کشور، عنوان کرد: این قشر از جامعه می‌توانند یک مجموعه بزرگ اقتصادی را فعال و با بهره‌گیری از نعماتی که در کشور وجود دارد، آن را از یک ماده ابتدایی به محصول نهایی و سپس ارزش افزوده تبدیل کنند.

استاندار مرکزی اظهار کرد: تحصیل علم در تمامی نقاط کشور جای خود را باز کرده است و دانشگاه می‌تواند با تبادل امکانات خدادادی و نیروی انسانی در تحقق اقتصاد مقاومتی موفق شود.

مقیمی ایجاد ارزش افزوده بیشتر با استفاده از امکانات و ظرفیت‌های موجود کشور را گامی مهم در تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: تبدیل امکانات موجود به امکانات بهتر و ورود به بازارهای داخلی و جهانی نه تنها مشکل اشتغال جوانان را حل خواهد کرد بلکه ازدواج جوانان تسهیل شده و به تبع آن مشکلات اجتماعی و فرهنگی نیز مرتفع خواهد شد.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: اگر به اقتصاد مقاومتی بپردازیم و خانواده های روستایی و عشایری را به کار مشغول نمايیم، مسائل فرهنگی و اجتماعی حل می شود و به رفع مشکلات اقتصادی نیز کمک می کند.

گفتنی است این نمایشگاه با دو هدف آشنایی با دستاوردهای روستاییان و عرضه محصولات آنها در فضایی به وسعت پنج هزار مترمربع و در قالب 120 غرفه نمایشگاهی برگزار شده است.

در این نمایشگاه محصولات روستایی و نمونه‌هایی از توانمندی‌ها و فعالیت‌هایی این حوزه در معرض دید عموم گذاشته شده است.

اداره كل کمیته امداد امام خمینی(ره)، اداره كل بهزیستی، جهاد دانشگاهی، اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای، اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی و شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان مرکزی از جمله دستگاه‌هایی هستند که با همکاری معاونت هماهنگي امور عمرانی استانداری مرکزی در برپایی این نمایشگاه مشارکت دارند.

این نمایشگاه از 14 لغایت 19 مهرماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی غرب ایران در شهر اراک، برای بازدید عموم دایر است.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها