Portal_background_image

استاندارتاكيد كرد: اعمال سياستهاي پيشگيرانه راهبردي موثر در جهت كاهش آلودگي هوا

زمانی قمی استاندار مرکزی در جریان بازدید از منطقه سنجان و کرهرود اراک ، گفت: دستگاه های اجرایی با اعمال سیاستهای پیشگیرانه در جهت کاهش آلودگی هوا تلاش کنند.

زمانی قمی استاندار مرکزی تصریح کرد: مدیران دستگاه های اجرایی باید با اعمال سیاستهای پیشگیرانه و دقیق برای مبارزه با آلایندگی در کلان شهر اراک  تلاش کنند.

وی افزود: در کارگروه کاهش آلودگی هوای اراک بیشتر به امر مبارزه با معلول ها پرداخته می شود و این در حالی است که باید به سمت سیاست های پیشگیرانه برویم و علتهایی که باعث  بیشتر شدن آلودگی هوای این شهر می شود را مهار کنیم.

استاندار مرکزی بیان کرد: آلودگی هوا تنها دغدغه هم شهری ها و هم استانی های ما نیست بلکه این موضوع به دغدغه مجموعه دولت و تصمیم گیران نیز تبدیل شده است.

وی اظهار کرد: با حفظ یک نهال از کمربند سبز کلان شهر اراک یک گام بسوی کاهش آلودگی هوا نزدیک می شویم و با حفظ این فضای سبز از شدت آلودگی هوا در این کلان شهر جلوگیری کرده ایم.

زمانی قمی  با اشاره به اینکه  این بازدید در راستای تحقق سیاستهای ملی  انجام شده است، عنوان کرد: در جلسه آتی کارگروه کاهش آلودگی هوای اراک که با حضور نمایندگان مردم شهرستانهای اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد؛ ستاد ساماندهی کمربند سبز یا کارگروه و هر ابزار کارآمدی که لازم باشد تا این بازدید را عملیاتی کند و در بازه های زمانی مشخص برنامه ریزی کند، تدوین و تصویب خواهیم کرد.

وی ادامه داد: باید بخشی از اعتبارات کاهش آلودگی هوا و همچنین اعتبارات استان در جهت حفظ این منطقه بکار رود چرا که نتیجه و آثار مثبت آن به نفع جمع کثیری از مردم استان مرکزی است.

استاندار مرکزی با اشاره به وجود تصرفات غیر قانونی در این منطقه، ابراز کرد: تمام دستگاه های ذی ربط موظف به رسیدگی و نظارت دقیق  بر تصرفات غیرقانونی و همچنین حفظ و جلوگیری از تخریب این منطقه هستند.

زمانی قمی با تاکید بر اینکه با تصرفات غیر قانونی برخود خواهد شد، افزود: دستگاه های خدمات رسان باید از ارایه هر گونه بسترهای خدماتی از قبیل آب، برق، گاز و تلفن به متصرفان منابع طبیعی و محیط زیست جلوگیری کنند.

استاندار مرکزی گفت: شهرداریها و دستگاههای موظف دیگر باید مانع از تصرفات غیر قانونی شوند و در جهت حفظ مصلحت و هوای پاک مرکز استان از این منطقه حراست و صیانت کنند.

زمانی قمی گفت: این کمربند سبز حکم ریه کلان شهر اراک را دارد لذا اگر لازم است برای تملک و تبدیل شدن این منطقه به پارک اعتباری تخصیص یابد، اقدام شود.

استاندار مرکزی گفت:آب این منطقه بر دشت میقان نیز تاثیر مثبتی داشته است که امروز در اثر اقداماتی که در این منطقه صورت گرفته، دشت میقان نیز با مشکلاتی روبرو شده است.

گفتنی است استاندارمرکزی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ،نمايندگان مردم اراك ،خنداب و كميجان و تعدادی از مسئولین استان از منطقه سنجان و كرهرود و سرشاخه ها و منطقه قره كهريز در راستاي حفظ فضاي سبز  اراك و كاهش ريز گردها  با منشا داخلي بازدید کردند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها