Portal_background_image

استاندار مركزي تاكيد كرد: اعتماد به جوانان از اولويت هاي دولت در پيشبرد امور است/ تلاش در جهت بهبود شاخص نشاط اجتماعي در استان

آقازاده استاندار مرکزی در نشست کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان که در محل استانداری برگزار شد،گفت: اعتماد به جوانان و بهره گیری از سرمایه های فکری و مهارتی این قشر از اولویت های دولت تدبیر و امید است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: سیاست دولت تدبیر و امید از بدو فعالیت به کارگیری جوانان در سازمان ها به عنوان مشاوران جوان بوده است چرا که این قشر پویایی لازم، ایده های نو و خلاق را در برنامه ها وارد می کنند.

وی گفت: به کارگیری 2 هزار مشاور جوان در دستگاه های اجرایی سطح کشور توسط دولت هدفگذاری شده که آهنگ تحقق این مهم کند است و امسال باید با انگیزه و شتاب بیشتری در این راستا گام برداشت.

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: پایین بودن نشاط اجتماعی از مشکلاتی است که در این استان وجود دارد و انتظار است که دستگاه های متولی حوزه هنر و اجتماعی در سال جاری برنامه های هدفمند و موثری را در بهبود این شاخص در لایه های مختلف اجتماعی ارائه دهند.

آقازاده بیان کرد: استان مرکزی باید با الگوی عملیاتی هدفمند بتواند در بازه زمانی مشخصی شاخص های نشاط و سرمایه اجتماعی را بهبود بخشد.

وی اضافه کرد: این استان در زمینه نزاع های دسته جمعی رتبه ششم را در سطح کشور به خود اختصاص داده و نیاز است زمینه های عصبیت شناسایی و رفع شود.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: نبود امنیت شغلی و اشتغال از جمله عوامل کاهش نشاط و ایجاد افسردگی در جامعه است و باید با انجام اقدام ها و برنامه ریزی های مناسب زمینه ایجاد اشتغال مناسب و پایدار برای جوانان در جامعه فراهم شود.

آقازاده گفت: برگزاری برنامه های فرهنگی و شاد در فضاهای عمومی و پارک های استان مرکزی یکی از راهکارهای کوتاه مدت برای افزایش شادی و نشاط در جامعه بوده و می طلبد برگزاری کنسرت موسیقی محلی و مجاز برای کاهش افسردگی و افزایش نشاط در جامعه در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری نیز در این نشست گفت: این استان در برخی شاخصه های اجتماعی وضعیت مناسب و در برخی دیگر نسبت به سایر استان ها وضعیت خوبی ندارد و نیاز است با ارائه پیشنهادهای عملیاتی و ملی زمینه رفع این مشکلات در استان فراهم شود.

حقیقی افزود: مسئولان استانی و شهرستانی استان مرکزی باید با ارائه اهداف کوتاه مدت و بلند مدت زمینه افزایش نشاط و کاهش افسردگی را در استان فراهم کنند.

وی گفت: نشاط اجتماعی با انجام صحیح اقدامات توسط افراد، رعایت حقوق مردم، جلوگیری از موازی کاری و حفظ جایگاه و حقوق جوانان در جامعه محقق می شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی خاطر نشان کرد: برای افزایش شادی و نشاط در جامعه امسال کارگروه نشاط اجتماعی تشکیل شده است و مصداق های عملیاتی قابل اندازه گیری برای اجرا و تصمیم سازی در اختیار کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی قرار می گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: امید بخشی به جامعه از مولفه های مهم مدیریتی است و ارائه اخباری که انگیزه و همگرایی جمعی را تقویت کند در استان ضروری است.

 زندیه وکیلی افزود: اجرای فعالیت های نشاط آور در کوتاه مدت نقش مهمی در افزایش روحیه شاد جامعه در بلند مدت دارد و نیاز است این مهم در دستور کار مسئولان استانی قرار گیرد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها