Portal_background_image

استاندار مركزي: اعتلاي مديريت نظام اداري با تدوين برنامه هاي آموزشي امكانپذير است

آقازاده استاندار مرکزی در همایش ملی خط مشی گذاری برای آموزش شایسته مدیریت و کارکنان سازمان‌های دولتی در محل استانداری، گفت: اعتلای مدیریت نظام اداری در تمام سطوح ملی و استانی با تدوین و ارائه برنامه های آموزشی به خصوص برای مدیران جوان امکانپذیر است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: رفتار مردم در هر جامعه‌ای تابع عملکرد مسئولان و نظام حاکمیتی آن کشور است و اگر در جامعه‌ای مردم به وظایف مدنی و اجتماعی خود خوب عمل می‌کنند بدون شک از نظام حاکمیتی پویا و کارآمدی برخوردار هستند.

وی ادامه داد: باید بپذیریم که مجموعه سیستم اداری کشور با وجود فعالیت بیش از چهار میلیون کارمند، عملکرد بسیار مطلوبی نداشته است.

استاندار مرکزی اضافه کرد: مجموع کارمندان دولت کشور ژاپن با بیش از ۱۶۰ میلیون نفر جمعیت به ۸۰۰ هزار نفر هم نمی‌رسد اما در کشور ما بیش از چهار میلیون نفر کارمند دولت هستند و با این وجود یک نامه‌ای که وارد نهاد دولتی می‌شود، زمان زیادی برای پیگیری نیاز دارد.

آقازاده افزود: مسئولان باید بدانند که عملکرد آنها به مثابه ریل گذاری کلی در جامعه است و اگر آنها نتوانند با فعالیت مطلوب و قابل قبول خود هدف گذاری مناسبی داشته باشند مردم نیز نمی‌توانند مسیر درست را انتخاب کنند.

وی ادامه داد: مدت زمان رسیدگی به یک پرونده در دستگاه‌های اجرایی ۱۰ برابر وضعیت مطلوب است که این مهم جز فرصت سوزی و بی اعتمادی اجتماعی چیزی به دنبال ندارد.

استاندار مرکزی افزود: باید برای افزایش میزان رضایتمندی مردم از دستگاه‌های حاکمیتی برنامه ریزی کرد.

آقازاده تاکید کرد: علاوه بر تربیت و آموزش نیروی انسانی، تأمین تجهیزات لازم نیز در دستگاه‌های اجرایی ضرورت دارد که باید برای آن نیز برنامه ریزی کرد.

وی افزود: برگزاری این همایش باید با انتقال مسائل کاربردی و تخصصی و به دور از گرایش‌های سیاسی دنبال شود و اکنون که این فرصت در دولت تدبیر و امید به وجود آمده باید زیربنای این مهم به خوبی کار شود تا آیندگان خود را ملزم به انجام امور کنند.

 احمدی پور رئیس مرکز آموزش مدیریت دولتی کشور نیز گفت: دوره‌های آموزشی این الگوی کشوری از مردادماه امسال کلید می‌خورد و با وجود اینکه شرکت نیروهای مشمول در آن اجباری است، تاکنون تنها بیش از ۵۰ هزار نفر متقاضی شرکت در این دوره‌های آموزشی بوده اند.

وی یادآور شد: بهره گیری از مدیران زن و جوان از برنامه‌های اصلی ارزیابی عملکرد سازمان‌های دولتی است و مقام عالی اجرایی کشور از سازمان امور استخدامی درخواست برگزاری دوره‌های آموزشی برای مدیران در تمامی دستگاه‌های اجرایی را داشته که باید در تمام استان‌ها مورد توجه قرار گیرد.

رئیس مرکز آموزش مدیریت دولتی کشور اضافه کرد: برای پرورش و تربیت مدیران جوان و بهبود شمار مدیران زن کشور الگوهای مدیریتی تمامی کشورهای توسعه یافته جهان مورد ارزیابی قرار گرفته و با شرایط کشور همخوان شده است.

احمدی پور افزود: گنجینه مدیریتی جوان و فراهم آوردن بهره گیری از توان زنان شایسته، آینده کشور را تضمین می‌کند و ارائه دوره‌های آموزش کاربردی در تربیت مدیران با این هدف شروع شده است.

وی ادامه داد: ارائه آموزش‌های مورد نیاز برای مدیران دستگاه‌های اجرایی به این قشر از جامعه کمک می‌کند تا فرآیند تصمیم سازی و تصمیم گیری حکیمانه را بیاموزند چرا که در بهترین شرایط کشور هم اگر مدیری در تصمیم گیری ضعیف باشد مشکلات عمده‌ای در پیش خواهد بود.

رئیس مرکز آموزش مدیریت دولتی کشور اضافه کرد: مهمترین هدف این مرکز در تدوین و ابلاغ برنامه‌های آموزشی، بالا بردن قدرت تدبیر مدیریتی است تا در هر شرایط بتوان تهدیدها و توطئه‌های دشمنان را تبدیل به فرصت کرد.

احمدی پور بیان کرد: مأموریت اصلی مرکز آموزش مدیریت دولتی در دوره جدید فعالیت توسعه دانش تخصصی مدیران و افزایش مهارت‌های عملی آنان است و این مهم بخش باارزشی را از زنجیره فرآیند مدیریتی کشور تشکیل می‌دهد.

وی گفت: پردازش اطلاعات مدیریتی و تحقیقات کارآ در مسائل اداری کشور، رصد موضوعات و ارائه راه حل از ماموریت‌هایی است که سازمان مدیریت دولتی به آن تکلیف شده است.

رئیس مرکز آموزش مدیریت دولتی کشور ادامه داد: نظام اداری کشور حلقه واسط مردم و حاکمیت است و این سیستم در صورتی که موفق و با تدبیر عمل کند، اعتماد عمومی افزایش یافته و سطح امیدواری در جامعه افزایش می‌یابد.

احمدی پور اضافه کرد: رفتارهای سازمانی نظام مند راه دستیابی به توسعه اقتصادی و اجتماعی است و مدیران باید مسائل کلان کشور را شناخته و بر مبنای آن برای آینده کشور برنامه‌ریزی کنند.

وی یادآور شد: کنگره بین المللی آموزش مدیران و کارکنان دولت در ایران با همکاری مؤسسه علوم اداری بلژیک در ۱۸ و ۱۹ آذر ماه سال جاری در سالن اجلاس تهران برگزار می‌شود و که پیش درآمد آن برگزاری پنج همایش استانی است که استان مرکزی میزبان نخستین همایش است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی نیز گفت: آموزش و بهسازی نیروی انسانی، امروز یکی از نیازهای اولیه دستگاه‌های دولتی و مؤسسات است که با بهره گیری از این عامل پیش برنده می‌توان موجبات ارتقای سطح علمی، افزایش مهارت‌های فنی و تقویت بینش کارکنان را فراهم کرد.

یادگاری افزود: هدف اصلی مرکز آموزش مدیریت دولتی در دهه‌های گذشته، ارتقای بهره وری فعالیت‌های دستگاه‌های اجرایی از طریق آموزش و توانمندسازی کارکنان و مدیران بوده که با وجود تغییرات ساختاری و ادغام و تفکیک‌های چندباره، توانسته به عمده اهداف خود برسد.

وی بیان کرد: این همایش اکنون با محورهای مطالعه تطبیقی خط مشی‌های آموزشی کشورهای منتخب برای آموزس مدیران وکارکنان سازمان‌های دولتی، مدیریت دانش وانتقال تجربه درباره خط مشی‌های آموزشی سازمان‌های دولتی و خصوصی، طراحی سیستم آموزشی برای بهبود مهارت‌های مدیران و کارکنان سازمان دولتی، طراحی سیستم مناسب ارزشیابی عملکرد برنامه‌های آموزشی مدیران و کارکنان سازمان‌های دولتی، آسیب شناسی سبک‌های رایج آموزشی مدیران و کارکنان سازمان‌های دولتی، نیاز سنجی آموزشی برای توانمند سازی مدیران و کارکنان سازمان‌های دولتی، رویکردهای نظری به آموزش مطلوب مدیران و کارکنان سازمان‌های دولتی برگزار می‌شود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها