Portal_background_image

معاون سياسي استاندار: اطلاع رساني و انعكاس دستاوردهاي نظام وظيفه مهم مديران است/ دستگاه هاي اجرائي اقدامات شاخص خود را اطلاع رساني كنند

حقیقی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی در نشست شورای اطلاع رسانی که در محل استانداری برگزار شد، گفت: اطلاع رسانی و انعکاس اقدامات و دستاوردهای نظام از وظایف مهم مدیران است.

حقیقی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی  انعکاس دستاوردها  و ارائه گزارش عملکرد به مردم را بدیهی ترین وظیفه مدیران دانست و اظهار کرد: مدیران دستگاه های اجرائی استان باید با تعامل و برقراری ارتباط مستمر و مستقیم با رسانه ها نسبت به اطلاع رسانی اقدامات به مردم اقدام نمایند.

وی بیان کرد:  ارتباط با رسانه ها از وظایف مهم مدیران است و از امروز این ارتباط و تعامل ارزیابی و رصد خواهد شد، قطعاً  عملکرد مدیری که با رسانه ها تعامل نداشته باشد از نظر ما قابل قبول نیست و این امر را در عمل نشان خواهیم داد.

حقیقی بیان کرد: اطلاع رسانی از اقدامات و دستاوردهای نظام همواره از سوی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مورد تاکید قرار داشته است لذا  کم کاری در این زمینه بی احترامی به این منویات و به نوعی  عوام فریبی محسوب می شود.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی با اشاره به نقش مهم شورای اطلاع رسانی استانداری در ارتقاء امر اطلاع رسانی ، بیان کرد: حضور همه مدیران  ذی ربط و اعضا در  نشست این شورا ضروری است و مدیران در صورت عدم حضور باید دلایل توجیه کننده ارائه نمایند .

وی گفت: شورای اطلاع رسانی استانداری باید بر عملکرد دستگاه ها  در زمینه اطلاع رسانی اقدامات و دستاوردها نظارت داشته باشد تا  امر اطلاع رسانی در دستگاه های اجرائی استان نیز در اسرع وقت و به بهترین نحو  انجام شود و سایت دستگاه های اجرائی نیز پویا و فعال باشد.

حقیقی  با اشاره به نقش مهم روابط عمومی ها در امر اطلاع رسانی ،ابراز کرد: اطلاع رسانی و انعکاس اقدامات و دستاوردهای نظام زمینه رضایتمندی و  تقویت روحیه امید و نشاط در جامعه را فراهم می کند لذا این امر مهم باید مورد توجه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: نشست شورای اطلاع رسانی در هفته آتی نیز برگزار خواهد شد و در این نشست دو مدیر کل و یک فرماندار  از  مهمترین اقدامات در 5 سال اخیر و سه اقدام که در سال 96 در دست اقدام است و برای مردم قابل رویت می باشد  گزارشی ارائه خواهند کرد.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار ابراز کرد: مدیران دستگاه های اجرائی باید اقدامات و دستاوردهای خود را در اسرع وقت به رسانه ها منعکس نمایند تا  رسانه ها به موقع در جریان امور قرار گیرند و نسبت به اطلاع رسانی به مردم اقدام نمایند.

معاون سیاسی استاندار با اشاره به فرارسیدن ایام ا... دهه فجر ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی ، ابراز کرد: انقلاب اسلامی ایران با حضور مردم به پیروزی رسید لذا  رویکرد برنامه های سالگرد این پیروزی شکوهمند بخصوص در  استان امام راحل  باید با محوریت مردم و با بکار گیری روش های نو و  بدیع باشد.

وی ادامه داد: مدیران دستگاه های اجرائی استان باید تا پنجم بهمن ماه جاری نسبت به ارائه گزارش عملکرد 5 ساله خود با ارائه 5 یا 6 اقدام مهم که در این سال ها انجام و باعث  ارتقا شاخص  شده است، اقدام نمایند چرا که اقدامی موفقت آمیز بوده است که توانسته باشد در شاخص های استان تغییر حاصل کند.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار ادامه داد: این اقدامات باید در قالب اینفوگرافیک تهیه شود و در سایت استانداری و دستگاه مربوطه  درج و  اطلاع رسانی  گردد.

حقیقی با اشاره به بیستم دی ماه سالروز شهادت امیر کبیر ، اظهار کرد: رسانه ها و جایگاه های فرهنگی ما باید به تبیین اقدامات مهم  این مرد بزرگ بپردازند و از سال آینده نسبت به برگزاری مراسم بزرگداشت امیر کبیر در استان اقدام شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همچنین در آستانه اولین سالگرد رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی یاد و خاطره این مرد بزرگ را نیز  زنده کرد.

حقیقی بر حضور تعدادی دیگر از مدیران و همچنین نماینده خانه مطبوعات استان در شورای اطلاع رسانی نیز  تاکید کرد.

مصطفی عرب مدیر کل روابط عمومی استانداری  نیز اظهار کرد: پایگاه اطلاع رسانی استانداری با مجموع 70 سایت و زیر پورتال اعم از فرمانداری ها، بخشداری ها، دفاتر و معاونت های استاندای از سال 92  تاکنون به صورت یک سایت جامع، به روز و فعال در راستای اطلاع رسانی اقدامات این حوزه فعالیت می کند.

وی افزود: تعیین رابط خبری و برگزاری دوره های آموزشی عکاسی خبری، خبرنویسی ، ایجاد کانال تلگرامی و ... از اقدامات مهمی است که در سال های اخیر در جهت ارتقا امر اطلاع رسانی در استانداری انجام شده است.

مدیر کل روابط عمومی استانداری  با اشاره به ارزیابی که از عملکرد پایگاه اطلاع رسانی استانداری در هر سه ماه  منتشر می شود، ابراز کرد:  در این ارزیابی رتبه های اول تا سوم هر حوزه مشخص و از آنها تقدیر می شود، همچنین در نشستی عملکرد پایگاه اطلاع رسانی استانداری آسیب شناسی می شود و در جهت ارتقا کمی و کیفی امر اطلاع رسانی تصمیماتی اتخاذ می گردد.

مصطفی عرب در این نشست از عملکرد پایگاه اطلاع رسانی استانداری از سال 92 تاکنون و همچنین میزان بازدیدهای صورت گرفته از این پایگاه و ...  گزارشی ارائه کرد و سایر اعضا نیز به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها