Portal_background_image

رئيس مجلس شوراي اسلامي: اصلاح ساختار بودجه بر اساس شرايط كشور انجام مي شود

لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در بدو ورود به اراک در جمع خبرنگاران، گفت: اصلاح ساختار بودجه سال 98 متناسب با شرایط کشور و نقش دادن بیشتر مردم در اقتصاد انجام می شود.

لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی به سران قوا اعلام کردند که بودجه سال 98 باید متناسب با شرایط تحریم باشد و تغییرات لازم در آن لحاظ شود.

وی ادامه داد:در ساختار بودجه ریزی کشور قرار است تعییراتی به وجود آید که کوچک شدن حجم دولت بر اساس سیاست های کلی نظام، افزایش بهره وری در فعالیت ها، بودجه ریزی بر اساس عملکرد و انجام فعالیت های عمرانی با استفاده از مشارکت پذیری مردم از جمله این تغییرات است.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در زمان کوتاه امکان این تغییرات در بودجه سال 98 وجود نداشت و مقرر شد در چهارماه اول سال آینده اصلاح ساختار بودجه متناسب با شرایط کشور و نقش دادن بیشتر مردم در اقتصاد و ساماندهی بودجه به نحوی که بودجه عمرانی یک وضعیت بهتری پیدا کند، در دستور کار قرار گیرد.

دکتر لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: استان مرکزی ظرفیت های ارزشمندی در حوزه صنعت دارد که اکنون با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کند و امید است به یکی از رتبه های تاثیرگذار در صنایع اقتصادی کشور تبدیل شود.

وی افزود: شنیدن راه حل مدیران استان مرکزی و انعکاس آن در نشست های مدیران ارشد نظام و تصمیم گیری مناسب برای مسایل این استان از جمله اهداف سفر به استان مرکزی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در ایام الله دهه مبارک فجر فرصتی برای بررسی وضعیت استان مرکزی فراهم شد تا از نزدیک به استان سفر کنیم. 

دکتر لاریجانی ادامه داد: مسئولان استان مرکزی، استاندار و نمایندگان مردم در خانه ملت بارها پیگیر مشکلات و تنگناهای موجود در این استان بودند. 

رئیس مجلس شورای اسلامی و هیات همراه به دعوت مشترک نماینده ولی فقیه در استان، استاندار و مجمع نمایندگان به استان مرکزی سفر کرده است.

بازدید از حوزه علمیه خاتم الانبیاء (ع) اراک، حضور در واحد تولیدی، صنعتی هپکو، بهره برداری از پست 230 کیلوولت خنداب و نشست با فعالان اقتصادی استان مرکزی از جمله برنامه های تدارک شده در سفر دکتر لاریجانی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین به همراه جمعی از مسئولان استان مرکزی ضمن حضور در مزار شهدای اراک به مقام شامخ شهیدان نیز ادای احترام کرد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها