Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: اشتغال اولويت مهم استان است / برگزاري جلسات اقتصاد مقاومتي در مراكز بخش ها

زمانی قمی استاندار مرکزی در پنجاهمین نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان که در شهر ساروق برگزار شد، گفت: اشتغال اولویت مهم استان است لذا از این مسئله مهم غفلت نخواهیم کرد و همه مدیران باید در این زمینه پاسخگو باشند.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: مسئله اصلی ما اشتغال است وقتی مسئله اصلی بود به هیچ قیمتی از آن غافل نخواهیم شد ، دقیق حسابرسی و حسابکشی می کنیم و همه مدیران در این زمینه باید پاسخگو باشند.

استاندار مرکزی گفت: جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی استان در مراکز بخش ها برگزار خواهد شد و دو هفته بعد از برگزاری این جلسات در هر بخش فرماندار و بخشدار  باید در خصوص تحقق مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی در اولین جلسه توضیحاتی را ارائه دهند.

زمانی قمی افزود: جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی در 23 بخش استان برگزار خواهد شد و به مسائل و مشکلات هر بخش رسیدگی می شود.

وی ادامه داد: با برگزاری فعال تر کارگروه تخصصی اشتغال مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی می تواند در این کارگروه  بررسی و تحقق آن مورد تاکید قرار گیرد.

وی نقش فرمانداران و بخشداران را در تحقق مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی برجسته دانست و گفت: اگر دستگاه اجرائی بدون استناد جدی  در اجرای مصوبات این ستاد کوتاهی کرده باشد به عنوان مدیریت ارشد استان و شخصی که مسئولیت همه دستگاه های دولتی را بر عهده دارد به آن دستگاه خواهم رفت و از کارشناس مربوطه تا مدیر آن دستگاه باید پاسخگو باشند.

وی افزود: مطمئناً مدیران در این راستا اهتمام جدی دارند و گزارش قابل قبولی را ارائه خواهند داد.

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش با تسلیت شهادت امام علی (ع)، گفت: علی ابن ابی طالب (ع) مولای نیکی ها شهید سعید این ماه است که در راه دفاع از اخلاق و عدالت به شهادت رسید  .

وی بیان کرد:  امام علی (ع) در مقابل فریب و فریب کاری و دروغ و نیرنگ و همه شقوق سیاست منفی ایستادگی کرد و از تدبیر مثبت برای اداره امور مسلمین در حاکمیت مقدس خود دفاع کرد و سرانجام شربت شهادت را در این راه نوشید .

وی بیان کرد: بعد از رحلت رسول اکرم (ص) به مولای متقیان علی (ع) برای مبارزه و گرفتن و استقرار قدرت پیشنهاد آوردن سپاه و لشکر و جمعیت دادند که  آن حضرت قبول نکرد چرا که هم رضایت مردم را می خواست و هم هر شیوه ای را برای استقرار قدرت و سیاست پسندیده نمی دانست .

استاندار مرکزی گفت: عدالت هم بخشی از اخلاق است آنجائی که علی (ع) می خواست بر عدالت و استقرار آن پایمردی و ایستادگی کند یک فعل اخلاقی بود و از اخلاق دفاع کرد و این درسی است برای همه کارگزاران در همه بخشها و همه ارکان که مراقب باشیم به هیچ قیمتی و با هیچ توجیهی نمی توانیم اخلاق را ترک کنیم.

زمانی قمی ابراز کرد: ما در دین مبین اسلام هیچ مسیری را برای ترک اخلاق نداریم،  هیچ توجیهی را نداریم،  دروغ گفتن برای هر مسیر و مصلحتی نادرست است،  فریب کاری و فریب دادن و دروغ گفتن به جامعه از سوی هر فرد و جریان سیاسی و فکری محکوم است .

استاندار مرکزی افزود: انقلاب تابناک اسلامی و رهبر عزیز انقلاب همان مسیر را ادامه می دهند و بر این راه تاکید دارند لذا مجاز نیست برای هیچ کاری توجیه کرد و از اخلاق خارج شد.

*** تدوین برنامه اقتصادی شهر ساروق در سه بخش گردشگری، صنعتی و کشاورزی 
فرماندار شهرستان اراک نیز در این نشست گفت: برنامه اقتصادی شهر ساروق در سه بخش گردشگری، صنعتی و کشاورزی تدوین شده است. 

حسین بختیاری بیان کرد: در بخش گردشگری بهره گیری از ظرفیت آستان مقدس امامزادگان 72 تن، در بخش صنعتی معرفی نشان تجاری فرش ساروق و تامین زیر ساخت های ناحیه صنعتی شهید فروزان و در بخش کشاورزی نیز حمایت از توسعه آبیاری تحت فشار و همچنین ساخت کارگاه بوجاری و بسته بندی لوبیا در دستور کار قرار گفته است. 

گفتنی است پرداخت تسهیلات به میزان پنج میلیارد ریال به مجتمع گلاب گیری ساروق با اشتغالزایی 16 نفر، پرداخت تسهیلات به میزان سه میلیارد ریال برای تکمیل کارگاه فرش بافی با اشتغالزایی 40 نفر، پرداخت تسهیلات به میزان دو میلیارد ریال برای ساخت کارگاه بوجاری با اشتغالزایی هشت نفر، پرداخت دو میلیارد ریال تسهیلات برای راه اندازی نمایشگاه فرش ساروق با اشتغالزایی 20 نفر و پرداخت تسهیلات به میزان دو میلیارد ریال برای طرح توسعه کارخانه تولید رشته آشی ناحیه صنعتی شهید فروزان ساروق به میزان دو میلیارد ریال و اشتغالزایی 10 نفر از مهمترین مصوبات این نشست بود. 

یادآور می گردد استاندار مرکزی در جریان سفر به بخش ساروق از کارگاه خیاطی مشهد الکوبه و کارگاه لوله پلا آپ ساروق بازدید کرد. وی ضمن دیدار با یک خانواده شهید ، آستان مقدس امامزادگان 72 تن ساروق را نیز زیارت کرد.

 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها