Portal_background_image

استاندار مركزي: اشتغالزايي پايدار محور اصلي طرح هاي دهه مبارك فجر است

زمانی قمی استاندار مرکزی در دومین روز از ایام الله دهه فجر درجریان آغاز عملیات اجرایی فاز یک معدن سرب و روی تمبورلی در شهرستان شازند، گفت: بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی طرح های مختلف؛ عمرانی، اقتصادی، صنعتی و خدماتی در ایام الله دهه مبارک فجر با محوریت اشتغالزایی و تحقق سیاست های دولت یازدهم پیش بینی شده است.

زمانی قمی استاندار مرکزی گفت: بهره برداری از طرح ها در ایام دهه مبارک فجر به منظور اشتغالزایی و کاهش نرخ بیکاری و در راستای سیاست های دولت تدبیر و امید و تحقق اصل اقتصاد مقاومتی در سطح استان انجام می شود.

وی گفت: دعوت از سرمایه گذاران به استان مرکزی و توسعه اشتغال از اولویت مجموعه استانداری است و لازم است همه و مدیران و دستگاه های اجرایی زمینه تسهیل امور اجرایی به منظور افزایش سرمایه گذاری در استان را فراهم کنند.

**** استاندار:  توسعه روستاها راهبردی کلیدی در برنامه های دولت یازدهم است

زمانی قمی استاندار مرکزی در جمع مردم شهرستان شازند در مسجد جامع عنبرته بخش قره کهریز، گفت: توسعه مناطق روستایی راهبردی کلیدی در برنامه های دولت تدبیرو امید است و در این راستا 276 روستا از سال 92 تاکنون گاز رسانی شده است.

وی، عنوان کرد: دستاوردهای انقلاب در ایام دهه مبارک فجر باید به بهترین شکل تبیین شود و برای این عزت آفرینی ها سجده شکر به جا آورد.

استاندار مرکزی گفت:به برکت انقلاب اسلامی کشور توانسته است در 38 سال اخیر روی پای خود باشد و با استقلال کامل اهداف متعالی نظام اسلامی را پیش ببرد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: ممکن است که برخی مشکلات در زمینه های مختلف در کشور وجود دارد اما، استقلال ، عزت و قدرت تصمیم گیری بزرگترین دستاوردی است که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی حاصل شده است.

وی اظهار کرد: قبل از استقرار دولت یازدهم ظرفیت فروش نفت در کشور به 900 هزار بشکه رسیده بود که ادامه آن شرایط و تحمیل تحریم ها فروش امروز نفت کشور را به 200 هزار بشکه می رساند و این میزان برای پرداخت حقوق یک وزارتخانه نیز کفایت نمی کرد.

زمانی قمی بیان کرد: دولت تدبیر و امید شرایطی را برای کشور رقم زد که ضمن برقراری ارتباط با سایر کشورهای جهان زمینه صادرات محصولات مختلف کشور میسر شده است به برکت انقلاب اسلامی و تلاش مسئولان کشور برخی مشکلات رفع شده اما، باید برای پایان دادن به چالش ها و تحقق ترقی و پیشرفت کشور اهتمام بیشتری صورت گیرد.

وی افزود: توجه به روستاها از اولویت های مهم برای دولت تدبیر و امید است و ایجاد اشتغال در روستاها عامل مهمی در جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر قلمداد می شود.

استاندار مرکزی گفت: 97 درصد از روستاهای کشور پس از انقلاب اسلامی گازرسانی شده که از این میزان 276 روستا در دولت تدبیر و امید و صاحب نعمت گاز شده است.

وی با اشاره به بهره برداری از 115 طرح در شهرستان شازند در طول ایام دهه مبارک فجر،گفت: این تعداد طرح با مجموع سرمایه گذاری 230 میلیارد ریال آماده شده و زمینه اشتغال 60 نفر را فراهم کرده است.

گفتنی است فاز اول عملیات اجرایی استخراج از معدن سرب و روی تمبورلی با ظرفیت اکتشاف 14 میلیون تن با حضور استاندار مرکزی و جمعی از مدیران در دومین روز از دهه مبارک فجر در شهرستان شازند آغاز شد.

در مرحله دوم این طرح در ابتدا آغاز به کار شش کارخانه با سرمایه گذاری 420 میلیارد ریال و ایجاد اشتغال برای 350 نفر پیش بینی شده و در مرحله دوم طرح نیز، اشتغال این واحدها به سه هزار نفر می رسد.

همچنین، در جریان سفر استاندار مرکزی به شهرستان شازند، سالن ورزشی چند منظوره روستای باغ بر آفتاب به مساحت هزار و 290 مترمربع زیربنا و 400 مترمربع ساختمان اداری با سرمایه گذاری چهار میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

استاندار مرکزی در بدو ورود به شهرستان شازند با حضوردر گلزار شهدای این شهر به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد و با خانواده شهیدان شمسی و فضلی نیز در روستای باغ برآفتاب دیدارنمود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها