Portal_background_image

معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي در بازديد از بيمارستان سينا: اشتغالزايي پايدار در بخش سلامت اولويت وزارت تعاون است

منصوری معاون اشتغال و کار آفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه بازدید از بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی سینا در اراک، گفت : ایجاد اشتغال پایدار در بخش سلامت از اولویت های این وزارتخانه است که تاکنون اقدامات موثری در این راستا صورت گرفته است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: : نقشه هدفمندی با همکاری وزارتخانه های بهداشت و درمان و تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای ایجاد اشتغال بخش سلامت ترسیم شده و اعطای تسهیلات نیز از محل اشتغال فراگیر به صورت کاربردی به متقاضیان پرداخت می شود. 

وی ادامه‌ داد:راه اندازی یک بخش بیمارستان فوق تخصصی سینا و ایجاد 40 فرصت شغلی پایدار از محل تخصیص اعتبارات فراگیر در حوزه سلامت بوده و با توجه به اینکه مسئولان این بیمارستان خود از کارآفرینان صاحب نظر هستند با به کار گیری متخصصان، کارشناسان پزشکی و پیراپزشکی می توانند به صورت غیر مستقیم نیز اشتغال بالایی در حوزه سلامت ایجاد کنند. 

معاون اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: توسعه یکهزار روستای کانونی نیز با همکاری سازمان های مردم نهاد در اولویت اقدامات این وزارتخانه قرار دارد.

منصوری توضیح داد: در شرایط اقتصادی کنونی تثبیت اشتغال اهمیت زیادی دارد که این مهم در برنامه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گرفته است. 

وی افزود : برنامه عام اشتغال فراگیر و حوزه اشتغال روستایی 2 اقدام مهم است که در استان مرکزی عملکرد رضایت بخشی داشته و چنانچه این طرح با همین انسجام و همدلی بیین مسئولان استان پیش برود تاثیرات خود را در بهبود رونق اقتصادی استان و اشتغال پایدار نشان می دهد.

معاون اشتغال و کارافرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد : حوزه هایی که ظرفیت اشتغالزایی بیشتری دارند، در اولویت قرار می گیرند و با سرمایه گذاری در حوزه سلامت می توانند گام های مثبتی در راستای ایجاد اشتغال بردارند.

منصوری یادآور شد: استان مرکزی به لحاظ تنوع کسب و کار در حوزه صنعت و کشاورزی می توان خدمات را منتقل کرد و جابه جایی نیروی کار از حوزه صنعت به کشاورزی و عکس نیز امکان پذیر است .

وی ادامه داد : استان مرکزی در چند سال اخیر با مدیریت و برنامه ریزی و هماهنگی بین سایر دستگاه های اجرایی توانسته دستاورد قابل قبولی در ایجاد اشتغال داشته باشد و آمار بیکاری در استان را کاهش دهد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها