Portal_background_image

با حضور استاندار ؛ استوديو راه ، نيروگاه خورشيدي و ژنراتور اضطراري اداره كل حمل و نقل جاده‌اي استان بهره برداري شد

با حضور آقازاده استاندار مرکزی استودیو راه ، نیروگاه خورشیدی و ایستگاه برق اضطراری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بهره برداری شد.

آقازاده استاندار مرکزی  گفت:  استودیو راه  اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای این استان با همکاری صدا و سیما و با هدف اطلاع رسانی وضعیت راه‌ها به صورت مستقیم به رانندگان در محل این اداره کل ایجاد شده است.

آقازاده افزود: اطلاع رسانی وضعیت راه‌های استان مرکزی به رانندگان نقش مهمی در انتخاب مسیر مناسب توسط آنان و کاهش حوادث رانندگی، خسارات و تلفات جاده‌ای در استان به همراه دارد.

وی ادامه داد: بیش از ۶۰۰ کیلومتر آزاد راه و بزرگراه در این استان وجود داشته و این مهم استان را به یکی از کانون های مهم کشور در زمینه حمل و نقل بار و مسافر تبدیل کرده است.

استاندار مرکزی عنوان کرد: با وجود اقدامات مناسبی که در زمینه بهسازی جاده‌ها، رفع نقاط حادثه خیز و روشنایی جاده‌ها انجام شده است تلفات و مجروحیت‌ها در جاده‌ها از جمله مشکلات استان مرکزی به شمار می‌رود.

آقازاده ادامه داد: رعایت نکردن قوانین و مقررات و حق تقدم توسط رانندگان از جمله مهمترین عوامل بروز حوادث رانندگی و ایجاد تلفات در جاده‌های استان مرکزی بوده و نیاز است این افراد افزایش رعایت قوانین و مقررات و همکاری با پلیس و عوامل راهداری را در دستور کار خود قرار دهند.

استاندار مرکزی در ادامه با اشاره به افتتاح پروژه‌های موثر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی اظهار کرد: نیروگاه برق خورشیدی 20 کیلوولت به منظور صرفه‌جویی در محل اداره کل راه‌اندازی شد، موتور برق اضطراری با ظرفیت 150 کیلوولت ویژه مرکز مدیریت راه به بهره برداری رسید، همچنین از یک سوله که در جهت تحقق سیاست‌های اقتصادی مقاومتی و صرفه‌جویی بازدید شد که اقدام به انجام امور فنی، تعمیرات و خدمات‌رسانی به خودروهای راهداری می‌کند و این امر قدم موثر در جهت رونق و استفاده بهینه از امکانات است چراکه تعمیر و ساخت قطعات مورد نیاز خودروها در درون مجموعه راهداری انجام خواهد شد و اداره کل راهداری استان مرکزی می‌تواند در این راستا الگویی برای دیگر استان‌ها در حوزه صرفه‌جویی باشد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی از آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیر همسطح آشتیان- راهجرد در سال جاری خبر داد و افزود: مرحله نخست اجرای این طرح که برگزاری مناقصه بود تا ۱۰ روز آینده انجام می‌شود.

زندی فردر بخش دیگری از سخنانش میزان مصرف لاستیک خودروهای سنگین در استان مرکزی را سالی ۶۰ هزار حلقه عنوان کرد و ادامه داد: استان مرکزی با توزیع ۴۳ هزار حلقه لاستیک خودروهای سنگین در بین فعالان این بخش از جمله استان‌های موفق کشور در این زمینه بوده است.

وی یادآور شد: در راستای ساماندهی پایانه بار استان عملیات فضا سازی و ایجاد پارکینگ خودروهای سبک در این پایانه با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال در حال انجام است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی گفت: ۳۲ نقطه حادثه خیز ثبت شده در جاده‌های استان مرکزی وجود دارد که مناقصه رفع ۱۰ نقطه در سال جاری با پیمانکاران در حال برگزاری است.

زندی فر ادامه داد: همچنین عملیات اجرایی اصلاح ۲۱ نقطه حادثه خیز بدون شناسنامه نیز امسال در سطح جاده‌های استان مرکزی در حال انجام است.

وی گفت: عملیات نصب سامانه روشنایی ۱۴ نقطه حادثه خیز جاده‌های استان سال گذشته از محل صرفه جویی های اجرایی شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی افزود: سامانه روشنایی در ۲۵۰ کیلومتر از جاده‌های استان مرکزی اجرایی شده است که با قرارداد منعقد شده اجرای این سامانه در سال جاری به بیش از ۳۰۰ کیلومتر افزایش می‌یابد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها