Portal_background_image

استاندار: استقرار عدل، انصاف و اخلاق از اهداف متعالي انقلاب اسلامي است/ گفتماني كه از اخلاق بدور باشد، انقلابي نسيت

زمانی قمی استاندار مرکزی در نخستین روز از دهه فجردر نشست مشترک شورای اداری استان و شهرستان خمین که درسالن اجتماعات بیت تاریخی امام راحل در خمین برگزار شد، گفت: استقرار عدل، انصاف ، اخلاق و بسیاری از ارزشهای پسندیده از اهداف متعالی انقلاب اسلامی است.

زمانی قمی استاندار مرکزی با بیان اینکه سه عنصر رهبری، اعتقادات و حضور مردم از عوامل مهم شکل گیری انقلاب اسلامی است، اظهار کرد:حراست از ولایت فقیه و جایگاه رهبری، ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی، راز بقای نهضت خمینی است.

وی بیان کرد:  اگر راهبری نهضت خمینی غیر از حوزه علمیه و جریان فقاهت بود هیچ عنصر و یا جریان دیگری نمی توانست رهبری این نهضت را بر عهده بگیرد و از میان حوزویان هم فقط امام راحل می توانست انقلاب را رهبری نماید. 

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: مردم نیز در برهه پیش از انقلاب توانستند با تیزهوشی راه صحیح را تشخیص دهند و با رجوع به اسوه دینی زمانشان امام خمینی (ره) راه نهضت عاشورایی را پی گرفته و انقلاب اسلامی را به ثمر رساندند.

استاندار مرکزی گفت: مردمی بودن انقلاب اسلامی ویژگی مهمی است که در کمتر انقلابی با این کیفیت و سطح مشاهده شده است.

وی بیان کرد: عامل بقا و تداوم انقلاب اسلامی نیز ماندگاری و حمایت جانانه از حریم ولایت فقیه، تفکر ضد استبدادی و هوشمندی مردم همیشه در صحنه است.

وی گفت: بزرگترین هدف انقلاب کارآمدی دین برای اداره امور جامعه بود و دردنیایی که فضای دو قطبی داشت توانست تفکر آزاداندیشی را بسط دهد.

زمانی قمی گفت: استقرار عدل، انصاف ، اخلاق و بسیاری از ارزشهای پسندیده از اهداف متعالی انقلاب اسلامی است.

استاندار مرکزی گفت: جشن های پیروزی انقلاب اسلامی باید سویه مردمی داشته باشد و می طلبد که در این جشن ها جامعه و جریان های انقلاب از اهداف متعالی نظام اسلامی دور نشوند.

وی بیان کرد: امام برای استقرار اصل نظام اسلامی کوشش فراوان کردو آرای مردم را حتی برای شکل حکومت لازم و ضروری می دانست.
زمانی قمی گفت: از منظر امام راحل رای مردم زینت نبود بلکه وی براعتقادات مردم و نقش مردم در حاکمیت تاکید ویژه داشت و سرنوشت مردم و انقلاب را به هم تنیده می دانست.

استاندار مرکزی ادامه داد: اگر از آرای مردم و حق حاکمیت اراده مردم بر سرنوشت خود دور شویم از اهداف انقلاب دور شده ایم، باید بر نظر و آرای مردم در همه صحنه هایی که قانون اساسی و محکمات انقلاب آن را پذیرفته است ، پافشاری کنیم.      

وی گفت: امام عقیده داشت  گفتمانی که آرا و نقش مردم را در حاکمیت کم رنگ و یا بی رنگ می بیند در جریان اصیل انقلاب جایگاهی ندارد.

استاندار مرکزی گفت: گفتمان امام خمینی و اهداف متعالی انقلاب اسلامی در استقرار اخلاق پررنگ و باارزش است و زمانی جامعه ای انقلابی و اسلامی است که اخلاق در تمام بخشهای جامعه از جمله نخبگان، گروه های مرجع فکری، ادارات، بازاریان و دانشجویان حاکم باشد.

وی افزود: هر چه جامعه به سمت اخلاق و ارزشهای اخلاقی پیش رود  به بطن و بقای انقلاب نزدیک می شویم ، ما نمی توانیم اخلاق را کنار بگذاریم و یا تخریب کنیم و بگوئیم انقلابی هستیم.

 زمانی قمی با تاکید بر حفظ و حراست از اهداف و مبانی اصیل انقلاب، ادامه داد: انقلاب اسلامی انقلاب مودت، دوستی، رحمت و برادری است و هر کس گفتمان اخلاق را کنار بگذارد، از بطن انقلاب نیست.

استاندار مرکزی گفت: بر همه مسئولان لازم است که برای آبادانی دیار آفتاب تلاش کنند و برای رفع محرومیت و توسعه متوازن شهرستان تلاشی مضاعف کنند.

وی ادامه داد: پتروشیمی خمین و مسائل مربوط به محیط زیست و تجهیزات آن رفع و نهایی شده و پیگیر هستیم که آغاز به کار کند و همچنین سایپای خمین نیز هر چه سریعتر باید راه اندازی و آماده تولید خودرو شود.

استاندار مرکزی با اشاره به طرح های سفر ریاست جمهوری برای شهرستان خمین، تصریح کرد:برای محور خمین- الیگودرز، ۱۴میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان و برای محور خمین- محلات نیز ۱۰میلیارد تومان اعتبار درنظر گرفته شده که طی امسال و سال آینده کل این اعتبار تخصیص می یابد.

زمانی قمی اضافه کرد: ۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای برقراری سیستم آبیاری نوین و تحت فشار در بخش کشاورزی شهرستان خمین و ۲۲میلیارد تومان اعتبار نیز برای بیمارستان شهر خمین در نظر گرفته شده است.

وی افزود: ۱۵میلیارد تومان اعتبار برای آبرسانی به ۴۲روستای شهرستان خمین اختصاص خواهد یافت و همچنین ۸۰۰میلیون تومان برای بازسازی قنات های این شهرستان و ۳۶۰میلیون تومان نیز برای سالن ورزش شهر قورچی باشی در نظر گرفته شده است.

*** دیدار استاندار مرکزی با خانواده شهید بربرودی در خمین

زمانی قمی استاندار مرکزی و جمعی از مسئولان استان در نخستین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی با خانواده شهید والامقام غلامرضا عبدالله بربرودی در خمین دیدار کردند. این شهید والامقام در 1323/1/3 متولد شد و در 1357/11/21 به شهادت رسید.

گفتنی است با حضور استاندار گلخانه صنعتی شهاب خمین نیز به بهره برداری رسید.

یا دآور می گردد حضور در جشن انقلاب در بیت حضرت امام(ره) و نواختن زنگ انقلاب نیز  از دیگر برنامه های سفر استاندار مرکزی به شهرستان خمین بود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها