Portal_background_image

استقبال رسمي معاون اقتصادي استاندار از سفير ازبكستان

سفیر ازبکستان در ایران در بدو ورود به اراک ، گفت: 117 واحد تولیدی با مشارکت فعالان صنعتی و تجار ایرانی در نقاط مختلف ازبکستان فعالیت می کنند.

بهار عبداله یف اظهار کرد: فعالیت مشترک صنعتگران و تجار ازبکی با ایران از سال ها پیش شکل گرفته و امروز موفقیت های چشمگیری نصیب 2 کشور شده است. 

وی ادامه داد: بخش عمده ای از سرمایه گذاران صنعتی در ازبکستان اهل استان مرکزی و شهر اراک هستند که این مهم نشان از ظرفیت این استان در بخش صنعت دارد. 

سفیر ازبکستان در ایران اظهار داشت: این سفر با هدف آشنایی هر چه بیشتر با ظرفیت های صنعتی و کشاورزی استان مرکزی و فراهم کردن زمینه مراوادت بیشتر تجار این استان با ازبکستان برنامه ریزی شده است. 

وی بیان کرد: هیچ مشکلی در صدور روادید و اعزام تجار و فعالان اقتصادی کشور ایران به ازبکستان وجود ندارد و از زمانمعرفی افراد به مدت 2 روز روادید صادر می شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی نیز گفت: این استان در سه بخش صنعتی، کشاورزی و فرهنگی در زمره استان های برتر کشور ایران قرار گرفته است.

 فرخی افزود: وجود نیروی انسانی کارآمد و دسترسی آسان به بازار مصرفی مرکز ایران، استان مرکزی را به کانون توجه سرمایه گذاران داخلی و خارجی تبدیل کرده است.  

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان مرکزی نیز در سخنانی گفت: این نهاد به عنوان اتاق معین کشور در مراودات با ازبکستان عمل می کند و انتظار می رود زمینه فعالیت هر چه بیشتر بین تجار 2 کشور از سوی سفارت ازبکستان در ایران فراهم شود. 

 توسطی افزود: اتاق بازرگانی استان مرکزی در اعزام گروه های تجاری به ازبکستان مشکل صدور روادید دارد که انتظار می رود سفارت ازبکستان در ایران در خصوص این مهم نیز چاره اندیشی کند.

گفتنی است ازبکستان با 447 هزار و 400 کیلومتر وسعت و 33 میلیون نفر جمعیت از کشورهای آسیای مرکزی است که مرز مشترک با افغانستان، تاجیکستان، ترکمنستان، قزاقستان و قرقیزستان دارد. 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها