Portal_background_image

آقازاده: استان مركزي پيشرو در اجراي طرح بازآفريني شهري است

آقازاده استاندار مرکزی در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری استان ، گفت:استان مرکزی در اجرای طرح بازآفرینی بافت های فرسوده شهری از استانهای پیشرو در کشور است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: طرح بازآفرینی شهری طرحی ملی است که توسط رئیس جمهوری در اواخر سال 96  به استانها اعلام شد و  در ادامه طرح های نوینی است  که نقش موثری در حذف بافت حاشیه ای در شهرها دارد.

وی بیان کرد: رئیس جمهوری در همایش استانداران که روز گذشته (سه شنبه) برگزار شد از روند اجرای طرح مسکن امید در کشور رضایت نداشت.

استاندار مرکزی ادامه داد: در استان مرکزی با داشتن توسعه گران و سرمایه گذاران بومی در راستای اجرای این طرح در 2 شهر اراک و ساوه قدم های موثری برداشته شده است و  تاکنون توانسته نسبت به سایر استانهای کشور  عملکرد قابل قبول و موفق تری را ارائه نماید.

آقازاده عنوان کرد: 700 واحد مسکونی در راستای اجرای طرح بازآفرینی بافت های فرسوده شهری در کوی سجادیه اراک (باغ خلج) در حال انجام است  بخشی از این واحدها دارای پیشرفت فیزیکی 90درصد و بخش دیگر دارای پیشرفت فیزیکی 50 درصد است که امیدواریم تا پایان سال جاری تکمیل شود .

وی ادامه داد: برای تسریع در اجرای این پروژه ها معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ، مدیر کل راه و شهرسازی و شهرداری اراک و ساوه باید با جدیت کار را دنبال نمایند تا بتوانیم در پایان نیمه اول سالجاری عملکرد خوبی از اسکان ساکنین بافت های فرسوده در واحدهای مسکونی جدید ارائه نماییم.

آقازاده گفت: همه تلاش ها به کار گرفته شده تا طرح بازآفرینی شهری در سایر مناطق اراک و شهرهای دیگر استان نیز اجرا شود.

استاندار مرکزی اضافه کرد: 35 میلیارد ریال اعتبار ملی برای طرح بازآفرینی بافت های فرسوده شهری استان مرکزی در سال جاری اختصاص یافته که در اختیار اداره کل راه و شهرسازی این استان است.

آقازاده اظهار داشت: این اعتبار برای بازسازی و بهسازی بازار اراک، میدان قدیمی ارک، پله گذاری و محوطه سازی منطقه سجادیه و ایجاد یک پایگاه اجتماعی برای افراد در معرض آسیب های اجتماعی شهر اراک که امید است تا پایان تابستان جاری به بهره برداری برسد  و روشنایی معابر و آسفالت محله های هدف طرح بازآفرینی شهرهای اراک و ساوه در نظر گرفته شده است.

گفتنی است در این نشست مقرر شد دستگاه های اجرایی عضو ستاد بازآفرینی بافت های فرسوده شهری برنامه های اجرایی خود را در محله های هدف به دبیرخانه ستاد بازآفرینی پایدار شهری این استان برای اخذ مصوبه ارائه دهند.

انتخاب پیمانکاران برای اجرای طرح های بازآفرینی شهری سال 96 استان مرکزی و جذب اعتبارات این بخش تا پایان شهریورماه امسال از دیگر مصوبات این نشست بود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها