Portal_background_image

استاندار در آيين بهره برداري از معدن سرب و روي موچان شازند: استان مركزي نگين گرانبهايي از معادن كشور را دارد

آقازاده استاندار مرکزی همزمان با سومین روز از دهه فجر در آیین بهره برداری از معدن سرب و روی موچان شازند، گفت: این استان نگین گرانبهایی از ذخایر معدنی متنوع فلزی، غیرفلزی و کانی های مختلف را در خود دارد که باید از این سرمایه به بهترین شکل در روند توسعه بهره برد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:  ظرفیت ذخایر معدنی استان غنی است و 42 ماده معدنی در این استان قابل استخراج است که بهره گیری هدفمند از این بخش می تواند در درآمدزایی و افزایش اشتغال نقش برجسته ایفا کند. 

وی بیان کرد: استان مرکزی آمادگی کامل برای حمایت از سرمایه گذاران در بخش معادن را دارد چرا که رونق سرمایه گذاری در این بخش آهنگ توسعه استان را شتاب می بخشد. 

استاندار مرکزی ادامه داد: پیوست مطالعات زیست محیطی برای هر طرح صنعتی و معدنی الزام قانون است و معدن سرب و روی موچان شازند نیز باید در بهره برداری از ذخایر رعایت مسایل زیست محیطی را در اولویت قرار دهد زیرا تولید منهای محیط زیست مفهومی ندارد. 

آقازده اظهار داشت: انتظار می رود که با بهره برداری از این معدن فرصت اشتغال نیروهای بومی تقویت شود.

معدن سرب و روی موچان شازند در عرصه ای هفت هزار کیلومتر فعالیت خواهد داشت و ذخیره قطعی این معدن 75 هزار تن و استخراج سالانه آن 12 هزار و 500 تن است.

سرمایه گذاری این معدن 80 میلیارد ریال است که 20 فرصت شغلی در گام نخست آن ایجاد شده و با توسعه فعالیت ها اشتغالزایی آن به 50 نفر می رسد. 

سیلو ذخیره گندم شهرستان شازند نیز با حضور استاندار مرکزی بهره برداری شد. ظرفیت ذخیره گندم این سیلو 10 هزار تن است و برای بهره برداری از آن 30 میلیارد ریال سرمایه گذاری صورت گرفته است. راه اندازی این سیلو توانی را ایجاد کرده که محصول گندم 60 روستا و چهار هزار کشاورز شهرستان شازند در شرایط مناسب مدیریت و ذخیره سازی شود. آغاز به کار این سیلو 9 فرصت شغلی جدید در شازند فراهم کرده است. 

عملیات اجرایی ایجاد استخر پرورش ماهی شازند با برآورد سرمایه 50 میلیارد ریال نیز روز یکشنبه با حضور استاندار مرکزی آغاز شد. با راه اندازی این طرح آبزی پروری سالانه ظرفیت پرورش یک میلیون بچه ماهی وتولید 200 تن گوشت ماهی فراهم می شود و این طرح 22 فرصت شغلی ایجاد می کند. 

بهره برداری از معدن سرب و روی موچان شازند و واحد تولیدی شیمیایی دی متیل کربنات هیدروکسید آمونیوم نیز از دیگر طرح هایی بود که در سفر استاندار مرکزی به شازند در سومین روز از دهه فجر به بهره برداری رسید.
آغاز به کار بازارچه صنایع دستی و بهره برداری از طرح های عمرانی شهرداری شازند از دیگر برنامه های سفر استاندار مرکزی در سفر به شهرستان شازند است. 

استاندار مرکزی و مسئولان در بدو ورود به شازند به مقام شامخ شهیدان با نثار گل و قرائت فاتحه ادای احترام کردند و با خانواده معظم شهید نصیری نیز دیدار نمودند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها