Portal_background_image

استاندار: استان مركزي ظرفيت تبديل شدن به قطب فعال اقتصادي كشور را دارد/زمين مورد نياز ايستگاه راه آهن ساوه به زودي تعيين تكليف مي شود

زمانی قمی استاندار مرکزی در جریان بازدید رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از روند ساخت ایستگاه راه آهن ساوه ، گفت: زمین مورد نیاز ایستگاه راه آهن شهرستان ساوه تا پایان آذرماه جاری تعیین تکلیف می شود.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: با توجه به موقعیت ویژه اقتصادی شهرستان ساوه، ساخت ایستگاه راه آهن و توسعه شبکه ریلی این شهرستان در دستور کار مدیریت ارشد استان قرار گرفته است. 

وی، یکی از مشکلات توسعه شبکه ریلی شهرستان ساوه را زمین ایستگاه راه آهن این شهرستان عنوان کرد و گفت: مدیریت ارشد استان با حمایت سازمان برنامه و بودجه کشور به دنبال رفع نواقص موجود و تامین زمین مورد نیاز ایستگاه راه آهن این شهرستان است. 

نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان مرکزی از بازدید معاون عمرانی استانداری از این ایستگاه در هفته آینده خبر داد و گفت: جمع بندی گزارش این بازدید در کمیسیون ویژه ای با حضور مقام عالی استانی طرح می شود و ظرف 2 هفته این مهم تعیین تکلیف می‌شود.

وی، تامین خدمات آب، برق، تلفن، گاز و محورهای دسترسی را از دیگر مشکلات ساخت ایستگاه راه آهن ساوه عنوان کرد و گفت: این مهم نیز در کمیسیون استانی مورد بررسی قرار می گیرد و مسئولان نهادهای خدماتی ذیربط باید در اسرع وقت نسبت به تامین این خدمات اقدام کنند. 

استاندار مرکزی، برخورداری ساوه از خط راه آهن را زمینه ‌ساز توسعه و آبادانی هرچه بیشتر این شهرستان عنوان کرد و گفت: راه اندازی ایستگاه راه آهن این شهرستان سیل عظیم سرمایه گذاران صنعتی را به ساوه به دنبال خواهد داشت. 

وی، با اشاره به نامناسب بودن محور دسترسی شهر ساوه به ایستگاه راه آهن، گفت: از آنجاکه این محور روستایی است و متصل‌کننده چند روستای بخش مرکزی ساوه به این شهر می باشد، از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست و با راه‌اندازی این ایستگاه حجم تردد در این محور افزایش می یابد.

استاندار مرکزی ادامه داد: با تخصیص اعتبار لازم محور دسترسی ساوه به این ایستگاه به طول 10 کیلومتر تعریض و ایمن سازی می شود.

زمانی قمی با اشاره به برگزاری حدود 30 جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی، ابراز کرد: بخشهایی از این جلسات همراه با بازدید از واحدهای تولیدی استان  بوده و طبیعتاً با تمهیداتی که اندیشیده شده نه تنها تشکیل این جلسات و نتایج آن مد نظر بوده بلکه سبب شده تا بعضی از شاخصهای استان مانند نرخ بیکاری تغییر کند.

استاندار مرکزی با بیان اینکه تا رسیدن به شرایط مطلوب فاصله زیادی داریم، گفت: مجموعه استان توانسته  از تعطیلی واحدهای تولیدی در معرض آسیب جلوگیری کند و برخی از واحدهای آسیب دیده را به چرخه تولید بازگرداند همچنین با سرمایه گذاری های جدید در بخشهای صنعتی و کشاورزی توانسته در حل بخشی از مشکلات فائق شود.

وی ادامه داد: استان مرکزی کمترین نرخ بیکاری کشور را بنام خود ثبت کرده و در حوزه اقتصاد مقاومتی نیز توانسته رتبه دوم کشور را بدست آورد  که این موفقیتها در اثر تلاش کارآفرینان، بخش خصوصی و زیرساختهای استان مرکزی حاصل شده  و نشان می دهد این استان دارای ظرفیت و استعداد بالائی است.

وی افزود:  توجه به زیرساختها و ظرفیتهای استان و همچنین بهره گیری درست از این ظرفیتها امر مهمی است که باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد چرا که با تلاش بیشتر و برنامه ریزی صحیح  می توان استان مرکزی را به قطب فعال اقتصادی کشور تبدیل کرد .

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه 930 میلیارد تومان اعتبار در سفر ریاست جمهوری به استان اختصاص داده شده است، گفت: این اعتبار برای طرح های در دست اجرا بخصوص طرح هایی که امسال و یا سال آینده تمام می شوند یا بخش مهمی از آنها به اتمام می رسد در نظر گرفته شده است که بخشی از این اعتبار امسال تخصیص داده می شود و در همه حوزه های استان و ساوه و زرندیه نسبت به اعتباری که در حد امسال است کار شروع می شود.

زمانی قمی  با اشاره به اینکه عملیات اجرایی انتقال آب به ساوه از سد کوچری به زودی آغاز می شود، گفت: اجرای  این پروژه به حدود 230 میلیارد تومان اعتبار نیاز داد که با وجود تصفیه خانه مرکزی در دلیجان حدود 30 میلیارد تومان هزینه کاهش می یابد، 90 میلیارد تومان به خرید لوله های این پروژه تخصیص می یابد  که وزارت نیرو پذیرفته که لوله آن را  تحویل دهد و بیش از 20 میلیارد تومان نیز  در سفر ریاست جمهور  به این پروژه تخصیص یافته که امیدوارم بتوانیم طی  دو سال تا دو سال و نیم آینده این پروژه شهر ساوه را اجرائی نماییم.

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها