Portal_background_image

استاندار در نشست شوراي اداري استان: استان مركزي در راه اندازي واحدهاي تعطيل پيشرو است

آقازاده استاندار مرکزی دردومین نشست شورای اداری استان ، گفت: این استان در راه اندازی مجدد واحدهای راکد و نیمه تعطیل سال گذشته در زمره استان های پیشرو کشور بوده است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:  واحدهای تولیدی آونگان و هپکو اراک پارسال با وجود مشکلاتی که داشتند راه اندازی شدند و مقره سازی ساوه نیز که حدود 14 ماه حقوق معوقه کارگری داشت، به روز رسانی شد.

وی ادامه داد: واحدهای تولیدی ماشین سازی و واگن پارس اراک نیز با بحران هایی روبه رو بودند که با تلاش مسئولان مسایل آن ها پشت سر گذاشته شد.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: این استان تلاش خود را برای راه اندازی و بازگشت واحدهای صنعتی به تولید انجام داده و با توجه به برخی مشکلات اقتصادی در سال جاری در صورت بی تفاوتی وزارتخانه ها، دستگاه های ملی و بانک ها امکان بازگشت بحران در این واحدها وجود دارد.

آقازاده گفت: استان مرکزی برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی استان بدون فشار به دستگاه ها برنامه عملیاتی داشت و این مهم نیازمند همکاری جدی تر همه بخش ها در استان و کشور است.

وی ادامه داد: مصوباتی در کارگروه ملی رفع موانع تولید تصویب شده و دستگاه ها موظف به اجرای آن شدند که باید در انجام این مصوبات تسریع شود تا موضوعات بحران زا مهار شده و دوباره بازگشت نداشته باشد.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: دستگاه های و سازمان های ملی در صورتی که در سال رونق تولید و حمایت از کالای ایرانی از واحدهای استان مرکزی حمایت کنند این بخش ها قادر هستند بسیاری از نیازهای کشور را تامین کنند.

وی ادامه داد: ناهماهنگی ها بیش از تحریم به مسایل بنگاه های اقتصادی دامن می زند و نیاز است که همه بخش ها در این راستا هوشمندانه در صحنه باشند.

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: مسئولان دستگاه های اجرایی استان باید با نظارت کافی از انجام رفتارهای غیر متعارف در دستگاه ها و جامعه جلوگیری کنند.

آقازاده گفت: شرایط در استان مرکزی باید به گونه ای باشد که شئونات دینی ماه مبارک رمضان در استان جاری باشد.

وی خاطرنشان کرد: تعامل دستگاه های اجرایی با شوراهای اسلامی شهر و روستا باید از حرف و شعار خارج و راهبرد اجرایی موثری در این راستا عملیاتی شود.

استاندار مرکزی گفت: شوراهای اسلامی می توانند مسئولان دستگاه های اجرایی را دعوت کرده و بر اساس قانون مسئولان وظیفه دارند در این نهادها حضور یافته و به سوالات و ابهامات آنان پاسخگو باشند.

آقازاده با یادآوری برگزاری سی همین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در سال جاری، افزود: استان آفتاب باید امسال با برنامه ریزی مناسب با شکوه تر از گذشته آیین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) را برگزار کند.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی از مقطع حساسی عبور می کند و نیار است که با برنامه ریزی مناسب زمینه حضور حداکثری مردم در راهپیمایی روز قدس فراهم شود.

آقازاده افزود: حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس پاسخ محکمی به همه دشمنان ایران اسلامی است که با اعمال تحریم ها به صورت مستقیم مردم کشور را نشانه گرفته اند.

وی ادامه داد: اسرائیل از ماه ها پیش به دنبال کاهش حضور مردم در راهپیمایی روز قدس بوده است و مردم همیشه در صحنه این بار نیز دشمنان را مایوس می کنند.

آقازاده با یادآوری آزاد شدن باران شیخی از دست گروگان گیران در استان های شرقی، افزود: برنامه ریزی دقیق و تلاش مهندسی شده پلیس موجب شد که این گروگان گیری ناکام مانده و این کودک در مدت کمتر از یک ماه سالم به آغوش خانواده خود برگردد.

 نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک  نیز گفت: حمایت از بیانیه شورای عالی امنیت ملی در خصوص برجام بر تمامی دستگاه های کشور واجب است.

حضرت آیت الله  قربانعلی دری نجف آبادی  افزود: بیانیه شورای امنیت ملی یک سال پس از خروج آمریکا از برجام با تایید رهبر معظم انقلاب انجام شده و حمایت از این بیانیه از جمله مهمترین وظایف دستگاه ها است.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در طول مدت یک سال گذشته با تایید آژانس انرژی اتمی به تمامی تعهدات خود در زمینه برجام متعهد بوده است ولی اتحادیه اروپا در شرایط کنونی هنوز اقدام عملی خاصی را به منصه ظهور نرسانده است.

امام جمعه اراک گفت: تهدید جمهوری اسلامی ایران توسط ترامپ چیز جدیدی نیست و در طول چهل سال گذشته ملت کشور با انسجام ملی، اتحاد و همدلی در برابر توطئه ها و دشمنی های دشمنان ایستاده است.

آیت الله دری نجف آبادی افزود: اکنون نیز ملت ایران پشت سر مقام معظم رهبری با اتحاد و همدلی در برابر تهدیدها و زورگویی های دشمنان ایستادگی کرده و از این گردنه نیز به سلامت عبور می کنند.

وی با یادآوری شرایط ویژه اقتصادی کشور گفت: مسئولان دستگاه های استانی و کشور باید برای تحقق شعار رونق تولید صرفه جویی، مقابله با تجمل گرایی، تلاش برای تحقق اقتصاد مقاومتی، حمایت از تولید ناخالص ملی و حمایت از فقرا را در دستور کار خود قرار دهند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی خاطر نشان کرد: بانک ها باید در صورتی که معوقات افراد برای اهداف غیرتولیدی است با قاطعیت برخورد کرده و اگر در راستای مشکلات تولید است برای جلوگیری از آسیب به واحدهای تولید همکاری لازم را داشته باشند.

آیت الله دری نجف آبادی با یادآوری برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال جاری افزود: برگزاری انتخابات در کشور باید به بستری برای اجرای قانون تبدیل شده و دستگاه های نظارتی نیز از آب به آسیاب ریختن دشمن برخی افراد، جلوگیری کنند.

آیت الله دری نجف آبادی گفت: برگزاری انتخابات در راستای اقتدار ملی برگزار می شود و شوراهای اسلامی شهر و روستا، شهرداری ها، دستگاه های مختلف و گروه های سیاسی باید از اهداف سیاسی به دور باشند.

وی با یاد آوری جاری شدن سیل در کشور افزود: آسیب سیل در کشور با صبر و تلاش مردم، مسئولان و دستگاه های اجرایی به حداقل رسید.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: ایران با وجود تحریم ها و جلوگیری از ورود کمک های مردمی سایر کشورها و ایرانیان مقیم خارج، کمک های مردم کشورهای همسایه به خوبی و با کمترین آسیب از این حادثه عبور کرد.
وی عمده سیلاب های عبوری از استان خوزستان را مربوط به رودخانه دز و کرخه دانست و افزود: با جلوگیری از هزینه های غیر ضرور در فعالیت های عمرانی از جمله افزایش 10 متری سد دز می توان زمینه افزایش ذخیره سازی این سد را تا 700 میلیون متر مکعب افزایش داد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: با دستور استاندار این استان و صدور احکام اعضای ستاد انتخابات، فرآیند اجرایی در استان همانند سایر استان های کشور آغاز شده است.

« بهروز اکرمی » افزود: وزارت کشور به نمایندگی از دولت و حاکمیت جمهوری اسلامی وظیفه برگزاری انتخابات را برعهده داشته و این مهم نافی حضور سایر دستگاه ها در این زمینه نیست.

وی ادامه داد: بر اساس قانون تمام دستگاه ها وظیفه دارند در حوزه خدمات و نیروی انسانی با وزارت کشور همکاری لازم را داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی خاطر نشان کرد: تاریخ ثبت نام داوطلبان در انتخابات مجلس شورای اسلامی توسط وزارت کشور 10 اردیبهشت اعلام شده است و نامزدها حضور در این انتخابات بر اساس قانون از دهم تا شانزدهم خرداد ماه، 6 ماه قبل از برگزاری انتخابات مهلت دارند از مقام های خود کناره گیری کنند.

اکرمی افزود: استعفا نامزدها باید مورد قبول دستگاه مربوطه قرار گیرد و تنها استعفای خود فرد مورد پذیرش نیست.

وی ادامه داد: ثبت نام در انتخابات از دهم تا شانزدهم آذرماه انجام و دهم آذرماه نیز تاریخ تشکیل هیات های اجرایی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: اعلام زمان قطعی نامزدها به حوزه انتخابیه بیست و دوم بهمن ماه اعلام شده و نامزدها از بیست و چهارم تا سی هم بهمن ماه به مدت هفت روز فرصت تبلیغات دارند.

اکرمی افزود: دوم اسفند ماه امسال انتخابات مجلس شورای اسلامی همزمان با سراسر کشور در استان مرکزی برگزار می شود.

وی ادامه داد: مجریان انتخابات باید به صورت بی طرفانه و در چارچوب قانون و شفاف زمینه حضور حداکثری مردم در انتخابات را فراهم کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی خاطر نشان کرد: دیدار چهره به چهره با مردم از جمله اقدام های مهم مدیران دستگاه های اجرایی در جمهوری اسلامی ایران بوده و نیاز است مدیران در ماه مبارک رمضان با کمک اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره) و اداره کل بهزیستی نسبت به دیدار با مددجویان این نهادها اقدام کنند.

اکرمی افزود: بر اساس برنامه ریزی و مکاتبات انجام شده با دستگاه های استان مرکزی مقرر شد مدیران دستگاه ها با هماهنگی فرمانداران در نماز جمعه شهرستان ها حضور یافته و ضمن دیدار با مردم نسبت به رفع مشکلات آنان اقدام کنند.

وی گفت: بر اساس قانون، 30 درصد پست ها باید در اختیار بانوان قرار گیرد و گزارش آن به دولت ارایه شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی ادامه داد: این استان در زمینه به کارگیری بانوان و جوانان در پست های اداری از جایگاه مناسبی برخوردار بوده و نیاز است زمینه بهبود این جایگاه توسط مدیران استانی فراهم شود.

اکرمی یاد آور شد: پنج هزار نفر از استان مرکزی در سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) به مرقد بنیانگذار انقلاب اسلامی اعزام می شوند.

وی ادامه داد: نیاز است علاوه بر اعزام این افراد مراسمی در شان و جایگاه استان امام خمینی(ره) در استان برگزار شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: چهلمین نمایشگاه پیروزی انقلاب اسلامی و ارزیابی دستگاه ها در خصوص ماده 6 حمایت از حقوق مصرف کنندگان 2 رویداد مهم سال گذشته در این استان بوده است.

« سعید فرخی » افزود: چهلمین نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی در استان مرکزی با حضور 95 دستگاه برگزار شد که با ارزیابی های انجام شده که 15 غرفه به عنوان غرفه های برتر معرفی شدند.

وی ادامه داد: این نمایشگاه با حداکثر صرفه جویی و حداقل هزینه ها برگزار شد و چهار هزار دانش آموز از این نمایشگاه بازدید کردند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی خاطر نشان کرد: در راستای ارزیابی دستگاه ها در زمینه ماده 6 حمایت از حقوق مصرف کنندگان، چندین تیم ارزیابی تشکیل و دستورالعمل این ارزیابی به دستگاه ها ابلاغ شد.

فرخی گفت: 6 دستگاه روزانه توسط سه تیم ارزیابی مورد بررسی قرار گرفتند و پیش از سال جاری نتیجه این ارزیابی ها به دستگاه ها ابلاغ شد.

وی ادامه داد: 82 دستگاه سال گذشته در این زمینه مورد ارزیابی قرار گرفتند که 26 دستگاه سطح یک، 19 دستگاه سطح 2 و 20 دستگاه در این ارزیابی ها سطح سه را به دست آوردند و 17 دستگاه نیز نتوانستند حد نصاب را در این زمینه کسب کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی گفت: ارزیابی دستگاه های اجرایی استان در خصوص ماده 6 حمایت از حقوق مصرف کنندگان سال گذشته برای نخستین بار در استان برگزار و امسال نیز ادامه می یابد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای باختر نیز در این نشست گفت: پیک بار برق منطقه ای باختر در سال گذشته 2 829 مگاوات، پیک بار برق استان یکهزار و 256 مگاوات، پیک بار شرکت توزیع 868 مگاوات بوده است.

« فرهاد شبیهی » افزود: 714 هزار مشترکف 52 هزار و 408 کیلومتر طول شبکه انتقال و وفوق توزیع و 805 هزار و 505 مگاوات آمپر ظرفیت پست های شرکت برق منطقه ای باختر است.

وی ادامه داد: بازه زمانی هشتم تیرماه تا 18 مرداد ماه 6 هفته بحرانی استان مرکزی از نظر مصرف بالای انرژی است و می طلبد که همکاری حداکثری مشترکان جلب شود.

گفتنی است در پایان این نشست از غرفه های برتر نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب در استان مرکزی و دستگاه های برتر حوزه حمایت از حقوق مصرف کنندگان با اهدای لوح سپاس قدردانی شد.

همچنین به پاس خدمات نیروی انتظامی در بازگشت ' باران شیخی ' به آغوش خانواده، از سوی استاندار مرکزی لوح سپاسی به فرمانده نیروی انتظامی استان مرکزی اعطا شد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها