Portal_background_image

استاندار: استان مركزي در توليد انواع فرآورده‌هاي نفتي برجسته است

آقازاده استاندار مرکزی در نشست کمیسیون هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، گفت: این استان با بهره‌مندی از واحدهای پتروشیمی و پالایشگاه در تولید انواع فرآورده‌های نفتی از استان‌های ویژه و برجسته کشور محسوب می‌شود.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: شرکت پالایش نفت امام‌خمینی(ره) شازند روزانه ۴۲ میلیون لیتر فرآورده نفتی در انواع مختلف تولید می‌کند و محصولات آن به مناطق مختلف کشور ارسال می‌شود.

وی افزود: واحد پتروشیمی شازند ۲۷۰ میلیون دلار صادرات در سال از صنایع مطرح کشور است و خوراک دهها کارگاه کوچک و بزرگ از فعالیت این پتروشیکی تامین شده و یک‌هزار شغل و ده‌ها هزار میلیارد ارزش افزوده کالاهای نفتی در استان از آم تولید می‌شود.

آقازاده گفت: استان مرکزی در مسیر ترانزیتی کشور واقع شده است که در کنار شبکه توزیع فرآوردهای نفتی از استان‌های با اهمیت در این حوزه نیز به حساب می‌آید.

وی اظهار داشت:استان مرکزی ظرفیت بالایی در تولید فرآوردهای نفتی دارد که باید حمایت از این قابلیت‌ها  در سایه برنامه‌های هدفمند استفاده گسترده‌تری بشود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: یکی از اولویت‌های کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در راستای اقدامات بازدارنده و پیشگیرانه در مبارزه با قاچاق فرآورده‌های نفتی است.

«بهروز اکرمی» افزود: تلاش‌ بر این مهم است تا با مدیریت مطلوب و تدابیر لازم قاچاق فرآورده‌های نفتی کاهش پیدا کنند و برای مقابله با قاچاق سوخت نباید صادرات دچار مشکل شود و برنامه ریزی منسجم در این زمینه ضروری‌ است.

سرپرست شرکت ملی‌ پخش فرآورده‌های نفتی منطقه استان مرکزی نیز گفت: مصرف سوخت استان یک میلیون و ۵۰۰ میلیون لیتر سوخت در سال جاری نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش یافته است.

«سعید جمشیدی» افزود: بعد از اصلاح قیمت بنزین مصرف سوخت سی ان جی در استان ۱۷ درصد رشد داشته است.

وی اظهار داشت: محصولات پالایشگاه شازند امام خمینی (ره) دارای نشان تجاری در خاورمیانه است که نمونه آن تولید نفت سفید بدون گوگرد و تولید بنزین با حداکثر کیفیت است.

فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: این استان ترانزیتی و در محورهای ارتباطی کشور از حساسیت خاصی برخوردار است و روزانه ۸۰۰ نفتکش کشور برای ۹ استان خوراک فرآورده نفتی ارسال می‌کند که ۷۰۰ نفتکش آن از استان مرکزی است.

سرهنگ«حسن مفخمی شهرستانی» اظهار داشت: استان مرکزی رتبه پنجم تردد کشور را در محورهای ارتباطی دارد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها