Portal_background_image

استاندار: استان مركزي در اقتصاد مقاومتي رتبه دوم كشور را كسب كرد/ لزوم توجه جدي به بخش كشاورزي در كنار صنعت

زمانی قمی استاندار مرکزی در جریان بازدید تعدادی از طرح های کشاورزی در قالب ستاد اقتصاد مقاومتی در اراک ، گفت: استان مرکزی در حوزه عملکرد اقتصاد مقاومتی پس از استان هرمزگان رتبه دوم کشوری را به خود اختصاص داده است.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: با اقداماتی که در حوزه کشاورزی و صنعت در دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی انجام شده است استان نسبت به سال گذسته شرایط بهتری دارد و  براساس بررسی های انجام شده صادرات استان وضعیت نسبتا خوبی پیدا کرده و در مجموع استان مرکزی در عملکرد ستاد اقتصاد مقتاومتی رتبه دوم کشور را به دست آورده است، اما باید این تلاش ها خود را در حوزه اشتغال و کاهش نرخ بیکاری نشان دهند.

استاندار مرکزی با اشاره به برگزاری جلسات اقتصاد مقاومتی استان در واحدهای صنعتی، ابراز کرد: در ستاد اقتصاد مقاومتی باید به بخش کشاورزی و زیر بخش های مرتبط با آن نیز عنایت لازم صورت پذیرد و اعضای این ستاد از طرح‌های مرتبط با جهاد کشاورزی نیز بازدید کرده و از نزدیک با مشکلات و استعدادهای این بخش آشنا شوند.

زمانی قمی با اشاره به بازدید انجام شده از شرکت زرین خوشه اراک، ابراز کرد:  این شرکت توانسته است فعالیت خود را گسترش دهد و عملکرد خود را از 17 تن شیر در روز به بیش از 41 تن افزایش دهد و 800 هکتار زمین زیر کشت این واحد نیز تماما به سیستم آبیاری نوین مجهز شده است.

وی افزود: این شرکت طرح توسعه دامداری را در برنامه دارد. در حال حاضر دامداری این شرکت با ظرفیت 2500 راس در حال فعالیت است که قرار است تا 5 هزار راس توسعه پیدا کند.

استاندار مرکزی  درخصوص واحد صنعتی تولید تجهیزات آبیاری نوین کشاورزی که مورد بازدید اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی قرار گرفت، گفت: ایران پیش از این واردکننده اینگونه تجهیزات بود، اما با احداث سه کارخانه در کشور که دو واحد آن در اراک و ساوه مستقر است، بخشی از نیاز کشاورزان برطرف شده و بهترین نوع ماشین‌آلات آبیاری نوین توسط این واحدها تولید می شود که بخشی از این تولیدات به مصرف داخلی می‌رسد و بخشی نیز صادر می‌شود.

سومین واحدی که امروز مورد بازدید اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی استان مرکزی رسید، مجموعه دامداری با ظرفیت 500 راس است که به گفته استاندار مرکزی این واحد به دلیل مشکلات موجود در حال حاضر به میزان کمتر از ظرفیت یاد شده مشغول فعالیت است، اما طرح توسعه این مجموعه در دستور کار است و مشکلات آن در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان مورد بررسی قرار می گیرد.

زمانی قمی گفت:  استان مرکزی در بخش کشاورزی از استعداد بالائی برخوردار است و  باید به این بخش در کنار صنعت توجه ویژه ای شود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها