Portal_background_image

استان مركزي در آينده ای نزدیک مسكن دار شدن مردم را جشن خواهد گرفت

نیكزاد تاكید كرد: باید استان مركزی همچون دیگر استانها در آینده نزدیك جشن مسكن دار شدن مردم را بر پا كند.

وزير راه و شهر سازي در نشست شوراي مسكن و حمل و نقل استان مركزي روز شنبه كه در محل استانداري برگزار شد، یادآور شد: به زودی سه هزار واحد مسكن مهر در استان مركزی به بهره برداری خواهد رسید كه واحدهای مسكن مهر از پرداخت مالیات معافند و به ازای هر متر مربع تنها 52 هزار ریال حق بیمه پرداخت می كنند.
نيكزاد گفت: استان مرکزی در زمینه مسکن مهر کارنامه خوبی دارد و تعامل مناسبی در زمینه پیشبرد ساخت مسکن مهر در استان وجود دارد که باید تقویت شود.
وی تامین امکانات زیربنایی را ضرورت توسعه مسکن مهر و به سرانجام رسیدن کار دانست و گفت: مصوب شد تمام متقاضیان مسکن مهر شهرهای زیر 25 هزار نفر وام های خود را دریافت و بانک های ملی و سپه نیز تسهیلات سهمیه سال 90 خود را به متقاضیان پرداخت کنند.
وزير راه در اين جلسه 5 ميليارد ريال به مجمتع يك هزار و 440 واحدي امام صادق اراك تخصيص داد و گفت مبلغ فوق براي تكميل اين مجتمع كه به صورت صنعتي ساخته شده است، مي باشد.

وی همچنین ساخت 1500 واحد دیگر در همان مکان را به صورت صنعتی، تصویب کرد.
وی با اشاره به اینکه، این طرح در سه ماه اول سال آتی راه اندازی می شود، از حضور رئیس جمهور برای افتتاح آن خبر داد.
وزير راه و شهرسازي به آخرين وضعيت اتوبان ساوه - همدان نيز اشاره كرد و افزود : 90 كيلومتر از اين اتوبان در حوزه استان مركزي است كه خط رفت آن كامل و زير بار ترافيكي قرار گرفته و از خط برگشت نيز تنها آسفالت 5كيلومتر آن باقي مانده تا جايي كه اين پروژه در آينده نزديك به اتمام مي رسد.
وي خاطرنشان كرد: محور قديم ساوه - همدان نيز تعريض نمي شود بلكه عمليات روكش آسفالت براي آن انجام مي شود.

وزير راه و شهرسازي در اين نشست گفت: انقلاب اسلامي مولودي مقدس است كه ثمره آن ايجاد نظام ولايي است و تمام تلاش آن برطرف كردن مشكلات مردم است.
علی نیكزاد در نشست شورای مسكن و حمل و نقل استان مركزی عنوان كرد: هم اكنون شیاطین دنیا از جمله آمریكا در تلاشند تا انقلاب را ناكارآمد جلوه دهند اما به این هدف نمی رسند و كارایی این انقلاب روز به روز افزایش می یابد.
وی تصریح كرد: هم اكنون جنگ جدید، اقتصادی است اما آنها بدانند كه تجربه مردم ایران بسیار زیاد است و از پس هر مشكلی با سربلندی بیرون می آیند.
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: قدرت اول منطقه شدن در سال 1404 در گرو كار و تلاش همه مسوولان است.
وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بازدید از فرودگاه اراك در جمع خبرنگاران نیز بیان كرد: تجهیزات مورد نیاز پروژه روشنایی باند فرودگاه اراك نیز از تهران تامین گردد تا بزودی این فرودگاه پذیرای هواپیماهای غول پیكر باشد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها