Portal_background_image

استاندار:41 هزار واحد مسکن مهردر استان مرکزی در حال ساخت است

 استاندار گفت: 41 هزار واحد مسکن مهر در شهرهای مختلف این استان در حال ساخت است.

ˈ علی اکبر شعبانی فردˈ روز شنبه در نشست شورای مسکن استان مرکزی بیان کرد: 11 هزار و 201 واحد از این تعداد به زودی با حضور رییس جمهوری به متقاضیان واگذار می شود.

وی ادامه داد: مخالفان اولیه طرح مسکن مهر نیز با دیدن موفقیت آن به صف موافقان پیوسته و خواستار ادامه آن هستند زیرا موجب خانه دار شدن دهک های متوسط و پایین جامعه شده است.

استاندار  تاکید کرد: مسکن مهر می تواند الگویی در حوزه ساخت و ساز دیگر کشورهای اسلامی و در حال توسعه باشد زیرا این طرح با کاهش هزینه ها خانه دار شدن را آسان می کند.

شعبانی فرد افزود: اداره های مختلف می توانند زمین های بدون کاربرد خود را برای ساخت مسکن مهر معرفی کنند.

وی یادآور شد: تاکنون یک میلیون و 500 هزار واحد مسکن مهر در کشور ساخته شده که این مهم سبب کاهش تقاضا در جامعه شده است.

ˈغلامرضا خرمی ˈ مدیر کل راه و شهرسازی استان مرکزی نیز گفت: بهره برداری از یک هزار و 800 واحد مسکن مهر درسی ام فرودین ماه سال آتی، چهار هزار و 500 واحد در پایان خردادماه سال آینده و بیش از پنج هزار واحد تا پایان سال 92 برنامه ریزی شده است.

مدیر عامل شهر جدید امیرکبیر نیز بیان کرد: قرارداد ساخت مسکن در این شهر با یک هزار و 131 نفر منعقد شده که هر کدام از متقاضیان تاکنون 25 میلیون ریال واریز کرده اند.

ˈعلیرضا عزیزیˈ تاکید کرد: متقاضیان ظرف مدت 10 روز باید نسبت به دریافت استعلام خود از اداره ثبت اسناد و املاک اقدام کنند .

وی یادآور شد: پیش بینی برای ساخت یک هزار و 400 واحد دیگر نیز در این شهر جدید صورت گرفته که به زودی عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

برنامه ریزی برای افتتاح 27 هزار واحد مسکن روستایی در سفر رییس جمهوری به استان مرکزی، بازدید از شهر جدید امیرکبیر و محوطه سازی برای یک هزار و 600 واحد در شهر ساوه از جمله تصمیمات این نشست بود.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها