Portal_background_image

استاندار: 60 درصد بودجه استان مرکزی تولیدات داخلی است

استاندار گفت: در راستای شعار تولید ملی، حمایت از كار و سرمایه ایرانی امسال 60 درصد گرایش بودجه این استان به تولیدات داخلی است.

'علی اكبر شعبانی فرد' روز چهارشنبه در نشست شورای اداری استان مركزی در اراك افزود: آهنگ پیشرفت پروژه های تولیدی در این استان نباید كند شود زیرا وظیفه مسوولان دستگاه های مختلف خدمت رسانی مطلوب به مردم است.

وی اظهار كرد: بر اساس لایحه بودجه امسال یك هزار و 600 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات تملك دارایی برای پروژه های عمرانی در نظر گرفته شده است كه نسبت به سال گذشته 58 درصد افزایش داشته است.

استاندار توضیح داد: در همین راستا 130 میلیارد ریال برای مقاوم سازی مدارس و 410 میلیارد ریال برای الزامات استان در نظر گرفته شده است.

شعبانی فرد تاكید كرد: 12 درصد بودجه امسال برای آب روستایی، زیر ساخت های شهرك های صنعتی و حوزه علمیه، یك درصد برای بسیج و هشت درصد برای بهسازی روستاها در نظر گرفته شده است.

وی خاطر نشان كرد: امسال حدود 800 میلیارد ریال بین شهرستان ها تقسیم می شود و این اعتبار در اختیار كمیته های برنامه ریزی به ریاست فرمانداران قرار می گیرد.

استاندار  یادآور شد: تكمیل پروژه های نیمه تمام طبق پیشرفت فیزیكی، پروژه های سفرهای هیات دولت و مسكن مهر از اولویت های كاری فرمانداران است.

شعبانی فرد ادامه داد: بودجه های هزینه ای امسال نیز 940 میلیارد ریال است كه نسبت به سال گذشته 140 میلیارد ریال افزایش یافته است.

وی تصریح كرد: از ابتدای سال 90 بالغ بر دو هزار و 500 مجوز استخدامی برای جذب نیروی انسانی در استان داده شده است و بر همین مبنا 100 نفر استخدام شدند كه 43 نفر آنها فرزند شهید هستند.

استاندار اضافه كرد: همچنین از این تعداد تبدیل وضعیت 700 نفر از كاركنان قراردادی به پیمانی از اقدامات سال گذشته بوده است.

شعبانی فرد خاطر نشان كرد: استخدام 290 نفر از فرزندان شهدا از اولویت های كاری امسال است كه در دست اجرا است و بر اساس قانون باید از سهمیه استخدام كاركنان 25 درصد به خانوداده های شهدا و ایثارگران تعلق گیرد.

وی ادامه داد: آگهی استخدام 370 نفر در تیر ماه امسال به زودی انتشار می یابد و با این آزمون كلیه پست های شهرستان ها تكمیل می شود.

استاندار افزود: با این استخدام ها به جز در اراك در شهرستان های تابعه پست بلا تصدی نخواهیم داشت.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها