Portal_background_image

استاندار: 574 میلیارد ریال تسهیلات خود اشتغالی در استان مرکزی ابلاغ شد

استاندار  گفت: 574 میلیارد ریال تسهیلات خود اشتغالی و مشاغل خانگی در استان مرکزی ابلاغ شد.

ˈعلی اکبر شعبانی فردˈ عصر شنبه در چهارمین نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان مرکزی افزود: 320 میلیارد ریال از این تسهیلات در غالب مشاغل خانگی و 240 میلیارد ریال تسهیلات خود اشتغالی می باشد.

وی ادامه داد: با توجه به ابلاغ این میزان اعتبارات و اهمیت آن در اشتغال زایی استان، بانک های عامل روند ابلاغ این اعتبارات را هر چه زودتر پیگیری کنند.

استاندار  اضافه کرد: بازپرداخت این تسهیلات 60 ماهه می باشد و متقاضیان در هر ماه حداکثر یک میلیون ریال پرداخت می کنند.

وی عنوان کرد: تسهیلات مشاغل خانگی 50 میلیون ریال به صورت قرض الحسنه و در اقساط 36 ماهه می باشد.

شعبانی فرد اظهار کرد: 80 درصد تسهیلات خود اشتغالی و مشاغل آزاد در سال گذشته از طریق هشت بانک عامل پرداخت و باعث ایجاد شش هزار شغل در استان مرکزی شد.

مدیرکل تعاون، کار و تامین اجتماعی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: 23 طرح اشتغال زایی استان از محل سرمایه در گردش و ثابت در چهار بانک عامل با رقم پیشنهادی تسهیلات 200 میلیون ریالی در کمیسیون های کارشناسی بررسی و به کارگروه اشتغال ارجاع شده است.

ˈناصر شیخیˈ ادامه داد: این طرح ها که در زمینه کشاورزی، صنعتی، پزشکی، سیلوسازی و ورزشی است که با هدف تثبیت و پایداری بنگاه های اقتصادی در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری مطرح شده که با اعطای تسهیلات مذکور پنج هزار شغل ایجاد می شود.

وی عنوان کرد: دستگاه های اجرایی استان در حوزه اشتغالزایی امسال عملکرد مناسبی داشتند اما در خصوص ثبت آن در سامانه اشتغال بسیار ضعیف عمل کردند.

در این نشست مصوب شد که دستگاه های اجرایی در زمینه اشتغالزایی تا 10 روز آینده عملکرد خود را در سامانه ثبت کرده و به دبیرخانه اشتغال استان اعلام کنند.

همچنین مصوب شد که تسهیلات اشتغالزایی سرمایه در گردش در استان مرکزی به طرح های بنگاه های زیر 10 نفر پرداخت شود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها