Portal_background_image

استاندار : یکهزار و 200 هکتار فضای سبز در اراک وجود دارد

 استاندار گفت: یکهزار و 200 هکتار فضای سبز شامل انواع جنگل های دست کاشت و درختکاری های پراکنده در اراک وجود دارد.

ˈعلی الکبر شعبانی فردˈ چهارشنبه در مراسم روز درختکاری افزود: افزایش سرانه فضای سبز در مرکز استان در دستور کار قرار دارد و در این زمینه اقدامات گسترده ای انجام شده است.

وی گفت: با توجه به تجمیع کارخانجات در سطح شهرستان اراک و آلایندگی ها، درختکاری در این شهر باید جدی دنبال شود.

شعبانی فرد ادامه داد: ارائه آموزش های فرهنگی در مدارس و استفاده از نیروی جوان و متخصص با همکاری بسیج سازندگی از اقدامات سازنده در راستای افزایش فضای سبز است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین درختکاری در کمربند شمالی شماره یک و کمربند جنوبی شهر اراک از جمله اقدامات در این حوزه است که با همکاری مردم و مسوولان اجرا شده است.

شعبانی فرد اضافه کرد: درختکاری و ایجاد فضای سبز در حاشیه شهر و در محورهای روستایی علاوه بر زیبایی نقطه قوتی در سالم سازی و کاهش آلودگی هاست. 

استاندار گفت: 38 هزار و 200 واحد مسکن مهر شهری و روستایی پنجشنبه هفته آینده با حضور رییس جمهوری در استان مرکزی افتتاح می شود.

شعبانی فردˈ ، این پروژه ها را شامل 11 هزار و 200 واحد مسکن مهر شهری و 27 هزار واحد مسکن روستایی دانست.

وی تبدیل روزانه 75 هزار بشکه نفت به بنزین استاندارد در پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند را از دیگر طرح هایی دانست که با حضور رییس جمهوری افتتاح می شود.

استاندار توضیح داد: این پروژه از جمله طرح هایی است که با فکر و ایده و تلاش دانشمندان جوان ایرانی بهره برداری اجرا شده است.

شعبانی فرد عنوان کرد: بهره برداری از طرح های کمربند شمالی و کنارگذر شهر اراک و پل بسیج از دیگر طرح های قابل بهره برداری با حضور دکتر احمدی نژاد در این استان می باشد. 

 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها