Portal_background_image

استاندار : گمرکات استان مرکزی در هفت ماه نخست سال جاری حدود چهار هزار میلیارد ریال صادرات داشته است

مقیمی روز گذشته در جریان بازدید از روند احداث ساختمان جدید اداره کل گمرکات استان مرکزی که با حضور محمدی انجام شد، گفت: گمرکات استان مرکزی در هفت ماه نخست سال جاری حدود چهار هزار میلیارد ریال صادرات داشته است.

 

مقیمی استاندار مرکزی اظهار کرد: ادره کل گمرکات استان مرکزی در هفت ماهه سال جاری حدود چهار هزار میلیارد ریال صادرات داشته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود پنج درصد افزایش داشته است.

وی بیان کرد: هم اکنون 26 شعبه گمرکات در نقاط مختلف صنعتی و کشاورزی استان مرکزی فعالیت می کنند که شعبه های سیاحان ایرانیان زرندیه و قطب صنعتی کاوه ساوه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: گمرک نقش تعیین کننده ای در صادرات و واردات بر عهده دارد و خدمات بزرگی را به تجار و کسانیکه فعالیت اقتصادی دارند ارائه می کند و فعالیت خوب کارشناسان گمرک باعث شده است که در صادرات و واردات استان روند خوبی طی شود.

مدیر عامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی کشور نیز اظهار کرد: بسیاری از کالاهای موجود در انبار اداره کل گمرکات استان مرکزی، کالاهای سریع الفساد است که مسئولان اداره کل تعزیرات حکومتی باید در خصوص ارائه مجوز فروش به اداره کل جمع آوری و فروش اموال تملیکی این استان همکاری ویژه داشته باشند چرا که در صورت ارائه مجوز به موقع می توان از فروش این کالاها، اعتبارات چشمگیری را وارد خزانه دولت کرد

وی اظهار کرد: واگذاری مسئولیت های گمرکات به سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی غیرکارشناسی بوده چرا که این سازمان هم از لحاظ فضاهای انبارها و هم از لحاظ نیروی انسانی با کمبود مواجه است، بنابراین مجلس شورای اسلامی باید نسبت به این مقوله تجدید نظر کند. 

رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی کشور، خاطرنشان کرد: اجرای مطلوب قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز از سوی این سازمان، سلامت اقتصاد کشور را به دنبال دارد. 

شرکت در کمیسیون مبارزه با قاچاق کالاو ارز استان مرکزی از دیگر برنامه های سفر یکروزه رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی کشور به استان بود.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها