Portal_background_image

استاندار: کاهش وابستگی به نفت مولفه مهم تحقق اقتصاد مقاومتی است

 استاندار گفت: کاهش وابستگی به نفت مولفه مهم تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور و بهترین راه برای مقابله با تحریم ها است.

ˈعلی اکبر شعبانی فردˈ روز سه شنبه در آیین افتتاح ساختمان بانک توسعه صادرات شعبه استان مرکزی در اراک افزود: استفاده از پتانسیل های داخلی در توسعه و گسترش صادرات غیر نفتی باید مورد توجه تولید کنندگان و صاحبان صنایع کشور قرار گیرد.

وی اظهار کرد: سنجش افکار عمومی و استفاده از دانش و اطلاعات جوانان و فرهیختگان جامعه تاثیر بسزایی در تقویت توان اقتصادی کشور داشته و روند رو به رشدی را به همراه دارد.

استاندار  عنوان کرد: کشور با توجه به تحریم های گوناگون دشمن از قدرت نظامی، سیاسی و دینی مطلوبی برخوردار است که این مهم نشان از توانمندی تک تک آحاد جامعه در تعیین سرنوشت کشور است.

شعبانی فرد توضیح داد: اقتصاد از اولویت های استقلال سیاسی و نظامی هر کشور محسوب می شود که دشمن در صدد است تا با تضعیف آن بتواند بر منطقه قالب شود.

وی ادامه داد: نقش بانک توسعه صادرات در افزایش سود تولید کنندگان، حمایت و تامین نقدینگی و ارائه تسهیلات مهم و تاثیر گذار است و باید در مناطق ویژه اقتصادی نیز شعبی از این بانک مستقر شوند.

استاندار استان مرکزی اضافه کرد: مشتری مداری و رضایت مندی متقاضیان خدمات باید در این بانک به عنوان اولویت کاری مورد توجه قرار گیرد تا هم افزایی همه جانبه بین افراد به خوبی شکل گیرد.

شعبانی فرد خاطر نشان کرد: رفع بیکاری، تولید سرمایه و افزایش بهره وری از اثرات مثبت استقلال اقتصادی در کشور است.

رییس اتاق بازرگانی استان مرکزی گفت: یکی از مشکلات تولیدات و صادرات صنعتی در این استان کمبود نقدینگی و تامین مالی است.

ˈمحمدرضا جعفریˈ افزود: تامین نقدینگی از نکات مهم در خرید مواد اولیه و حرکت چرخه تولیدی و صنعتی است.

وی اظهار کرد: صادرات و واردات به یکدیگر وابسته هستند و وجود هر یک در گرو تحرک دیگری است که باید با برنامه ریزی بلند مدت و به دور از افراط و تفریط انجام شود.

رییس اتاق بازرگانی استان مرکزی توضیح داد: واحدهای تولیدی در استان مرکزی دارای ظرفیت های خوبی در تولید هستند که هم اکنون با افزایش تورم و تحریم ها این نیاز چند برابر شده است.

جعفری خاطر نشان کرد: کار شناسایی واحدهای تولیدی با توجیه اقتصادی منطقی باید به صورت علمی و دانش بنیان انجام شود تا توازن مطلوبی بین تولید و توزیع و صادرات برقرار شود.

وی یادآور شد: ارتقا کیفی خدمات بانکی به جای توزیع کمی آنها در سطح استان های کشور بهترین راه در افزایش توان اقتصادی است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها