Portal_background_image

استاندار پیشین استان مرکزی: استان مرکزی در حوزه امنیت حرف اول را می زند

استاندار پیشین استان مرکزی گفت: استان مرکزی دارای دستاوردهای بسیاری در حوزه های مختلف است که باعث شده این استان به عنوان یک استان ژئوپولتیک و استراتژیک در قلب کشور شناخته شده که می تواند بسیار تاثیر گذار باشد و در این خصوص نیز با اقدامات انجام شده در حوزه امنیت حرف اول را در کشور می زند.
 

علی اکبر شعبانی فرد روز شنبه در جلسه تقدیر از استاندار پیشین و معرفی استاندار جدید استان مرکزی، افزود: استان مرکزی مهد بسیاری از فرهیختگان، بزرگان، مشاهیر و اندیشمندان بزرگ است که در صدر آنها حضرت امام خمینی (ره ) به عنوان نگین تابناکی می درخشد.
وی ادامه داد: استان مرکزی دارای چهره های خردمند در طول تاریخ است که همگی آنها در دامان همین خاک متولد شده و پرورش یافته اند.
استاندار پیشین استان مرکزی با عنوان نمودن این مطلب که در حدود دوازده و دو دهم میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در استان مرکزی ایجاد شده، اظهار داشت: در مدت 5 سال گذشته بیش از 16 میلیارد دلار در استان مرکزی در حوزه صنعت سرمایه گذاری شده است.
شعبانی فرد تصریح کرد: نزدیک به 10 هزار میلیارد تومان در حوزه های مختلف زیرساختی در استان مرکزی سرمایه گذاری شده که محل تامین این اعتبارات ملی و استانی بوده است.
وی بیان داشت: همچنین در حوزه مسکن مهر نیز استان مرکزی دارای دستاوردهای بسیاری بوده و در حال حاضر بخش اعظمی از تعهدات مسکن مهر در استان اجرایی شده است.
استاندار پیشین استان مرکزی تاکید کرد: استان مرکزی در حوزه درمان از رتبه 26 کشور به رتبه 16 در کشور رسیده است که در این خصوص 650 پزشک متخصص نیز برای خدمت رسانی به جامعه و بیماران جذب شده اند و همچنین تعداد واحدهای دانشگاهی در استان مرکزی از 36 واحد به 68 واحد رسیده است.
شعبانی فرد ابراز داشت: در حال حاضر 2850 واحد صنعتی بزرگ و کوچک در استان مرکزی در حال فعالیت است و در بحرانی ترین شرایط نیز این واحدهای صنعتی با چالش روبرو نشدند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر 22 میلیارد کیلووات انرژی در استان مرکزی تبادل می شود، اضافه کرد: در استان مرکزی تنها یک پست برق در انجیرک دایر بود، اما در حال حاضر 4 پست برق در 4 نقطه استان در حال فعالیت است و می توانیم بگوئیم که استان مرکزی دارای مطمئن ترین برق کشور است.
استاندار پیشین استان مرکزی همچنین گفت: استان مرکزی در حوزه کشاورزی دارای دستاوردهای بسیاری است و در این خصوص سالیانه 550 هزار تن گندم و جو در این استان تولید می شود که برای ذخیره آنها تعدادي سيلو به ظرفيت380 هزار تن در استان ساخته شده است و همچنین 14 شهرک گلخانه ای نیز در استان مرکزی در حال فعالیت است.
شعبانی فرد افزود: در طول 5 سال گذشته گازرسانی به روستاهای استان مرکزی از 150 روستا به 680 روستا ارتقاء پیدا کرده است .
وی ادامه داد: نرخ بیکاری در استان مرکزی از دوازده و چهار دهم درصد به ده و چهار دهم درصد رسیده است و نرخ معوقات بانکی نیز در استان زیر 4 درصد است كه از ميانگين كشوري پايين تر مي باشد.
استاندار پیشین استان مرکزی اظهار داشت: صادرات نفتی استان مرکزی از 70 میلیون دلار به یک و سه دهم میلیارد دلار رسیده است و زیرساختهای حمل و نقل ترکیبی نیز در استان اجرایی شده است.
شعبانی فرد تصریح کرد: درخصوص آمار تصادفات، استان مرکزی جزء 28 استان آخر کشور بود اما در حال حاضر این آمار به لحاظ کاهش تصادفات به رتبه دوم رسیده است.
وی بیان داشت: در شهر اراک بیش از 21 زیرگذر و روگذر تعریف شده که تا امروز 10 زیرگذر و روگذر اجرایی شده و 24 خیابان نیز به بهره برداری رسیده است.
استاندار پیشین استان مرکزی تاکید کرد: در آینده نزدیک 2 پروژه بزرگ صنعتی در استان مرکزی به بهره برداری می رسد که اولین پروژه مربوط به تولید سالیانه یک میلیون تن آرماتور و یک میلیون تن پروفیل است و دومین پروژه نیز مربوط به تولید سالیانه 500 هزار تن یخچال است.
شعبانی فرد در پایان از کلیه معاونین، مشاورین و مدیران کل استانداری و همچنین مسئولین و مدیران كل دستگاههای اجرایی استان برای زحمات بی شائبه آنها تشکر و قدردانی کرد.
 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها