Portal_background_image

استاندار: پژوهش های کاربردی زیرساخت تحقق اهداف نظام است

 استاندار  گفت: کاربردی شدن پژوهش ها و تحقیقات در جامعه یکی از زیرساختهای مهم برای تحقق اهداف نظام است که باید اهتمام ویژه ای در این بخش صورت گیرد.

 ˈعلی اکبر شعبانی فردˈ روز چهارشنبه در نشست شورای هماهنگی روسای دانشگاه های استان مرکزی افزود: پژوهش و تحقیق یکی از راه های تعالی بشر و پیشرفت جامعه است.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری تاکیدات بسیاری بر انجام تحقیقات و پژوهش های کاربردی دارند که باید این مهم مورد توجه دانشگاه های کشور قرار گیرد.

استاندار اضافه کرد: حمایت دستگاه های اجرایی استان از دانشگاه ها به عنوان مراکز توسعه ای تولید علم بسیار ضروری است و دانشگاه ها نیز باید با نیازسنجی لازم رشته های مورد نیاز جامعه را شناسایی و راه اندازی کنند.

استاندار  اضافه کرد: توسعه علوم و فناوری در سطح کشورها یکی از دستاوردهای مستقیم همکاری مراکز دانشگاهی و پژوهشی با صنایع است.

شعبانی فرد، با یادآوری کلان شهر شدن اراک اظهار کرد: اجرایی شدن این مصوبه نقش بسیار مهمی در توسعه و پیشرفت بخش های مختلف استان از جمله دانشگاه ها دارد.

وی، در خصوص تعطیلی روزهای پنج شنبه نیز گفت: برای اجرای این مهم از تمامی بخش ها از جمله سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و عمرانی استان نظرسنجی شده و با استخراج اطلاعات و نظر شورای اداری، در این خصوص تصمیم گیری می شود.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک نیز در این نشست گفت: در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر تولید علم، در سال های اخیر مراکز علمی و دانشگاهی حرکت های ماندگاری را داشته اند.

ˈملک سلیمانیˈ افزود: با توجه به اینکه استان مرکزی قطب چهارم صنعت در کشور است باید توانمندی ها، تولیدات و دستاوردهای مهم این بخش در قالب نمایشگاهی به اقشار مختلف استان معرفی شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز عنوان کرد: افزایش دانشکده های پزشکی، راه اندازی دوره دکترای دندانپزشکی و تکمیل کادر هیات علمی از جمله اقدامات این دانشگاه است.

دکتر ˈمجید رمضانیˈ افزود: راه اندازی اولین کلینیک تخصصی توانبخشی و اخذ مجوز راه اندازی دستیاری رادیولوژی و ارتوپدی، کارشناسی ارشد میکروب شناسی و داروسازی از برنامه های این دانشگاه است.

وی ادامه داد: تولید تجاری کیت های آنتی بادی برای بیماری های تیروئید با همکاری دانشگاه شهید بهشتی تهران نیز در استان مرکزی انجام می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک افزود: با توجه به آمار بالای بیماران دیالزی و تصادفات در استان، بخش پیوند کلیه تا پایان سال جاری در این استان راه اندازی می شود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها