Portal_background_image

استاندار: پست پيام آور دوستي و محبت است

استاندار گفت: پست پيام آور دوستي و محبت است و رسالت آن رسالت پيامبر است.

علي اكبر شعباني فرد امروز در ديدار با مديركل و كاركنان اداره كل پست استان به مناسبت روز جهاني پست گفت: پست كهن ترين و گسترده ترين نوع ابزار ارتباطي بين مردم يك كشور با ساكنان ديگر سرزمينها و مناطق جهان است.


استاندار با اشاره به اينكه كمترين مشكل با نظام اداري ، نظام اداري پست است، از خدمات مدير كل و پرسنل پست استان قدرداني كرد.


وي ادامه داد: ايران يكي از قديمي‌ترين دارندگان پست‌ در دنيا است و برخي فن‌آوريهاي پستي از ايران گرفته شده است كه از سال 1874 مصادف با تشكيل اتحاديه جهاني پست، ايران بيست و ششمين كشوري بود كه عضو اين اتحاديه شد كه اكنون 193 كشور عضو اين اتحاديه هستند.


وي با اشاره به اينكه طي سال هاي اخير سرويس هاي مبتني بر فناوري به ديگر سرويس هاي اين شبكه اضافه شده است، گفت: در سال جديد شركت پست به دو سرويس جديد وب آگهي و ايميل شركت دست يافته است


استاندار با اشاره به شاخص‌هاي بين‌المللي و به‌روز مرسولات پستي گفت: ايران 98 درصد از اين شاخص‌ها را به دست آورده و به زودي در اين مورد در حوزه آسيا و اقيانوسيه مدال‌آور خواهد بود.


وي با اشاره به علت نامگذاري 17 مهر به نام روز جهاني پست گفت: در سال 1873 در روز 9 اكتبر به پيشنهاد مدير كل پست كنفدراسيون آلمان شرقي، قراردادي با عنوان " قرارداد برن " در زمينه تأسيس " اتحاديه كل پست" در برن سوئيس، توسط 22 كشور جهان به امضا رسيد.


شعباني فرد ادامه داد: امضاکنندگان بر اساس توافق به عمل آمده ، یک قلمرو پستی را تشکیل دادند که آزادی ترانزیت برای مبادله متقابل مرسلات را در سراسر قلمرو و اتحادیه ، تامین و تضمین می کرد . نام این اتحادیه پس از 4 سال با پیوستن کشورهای دیگر ، به " اتحادیه جهانی پست " تغییر یافت .


 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها