Portal_background_image

استاندار: پاسخگویی به نیازهای جوانان از انحراف آنان جلوگیری می كند

استاندار  گفت: شناخت و پاسخگویی به نیازهای جوانان در اوقات فراغت از انحراف فكری و اخلاقی این قشر آینده ساز جلوگیری خواهد شد.

علی اكبر شعبانی فرد' در نشست اعضای ستاد ساماندهی امور جوانان استان مركزی در اراك افزود:مسولان باید زیر ساخت های لازم را برای غنی سازی اوقات فراغت جوانان بیش از پیش فراهم كنند.

وی بیان كرد: درك نیازهای روحی و روانی جوانان امری مهم و ضروری است كه این مولفه باید به صورت جدی در برنامه ریزی های متولیان اوقات فراغت جوانان در نظر گرفته شود.

استاندار  اضافه كرد: باید از همه ظرفیت های بخش اداری، خصوصی، كارگری، نهادها و ارگان های برای غنی سازی اوقات فراغت جوانان استفاده كرد و این موضوع باید در طول سال مورد توجه قرار گیرد.

شعبانی فرد خاطر نشان كرد: مكان های عمومی از جمله مدارس، دانشگاه ها، مساجد، مجموعه های ورزشی و پارك ها باید با هم افزایی، همسویی و برنامه ریزی مسوولان برای حفظ و تقویت هویت ملی و دینی نسل جوان تلاش كنند.

وی تاكید كرد: امروز دشمن در جنگ نرم قصد دارد كه ماهیت اسلامی و هویت دینی جوانان را تضعیف كرده و آنان را نسبت به آموزه های مذهبی بی تفاوت كند، بنابراین برای ناكام كردن دشمنان مسوولیت بخش های اداری، ورزشی، فرهنگی، تبلیغی، آموزشی و هنری سنگین است.

استاندار استان مركزی ادامه داد: مسوولان با برگزاری برنامه های شاد و مفرح همراه با رعایت حریم ها و شئونات اسلامی، زمینه روحیه خودباوری و نشاط ملی را در نسل جوان زنده تر نگه داشته و نسبت به برگزاری اردوهای علمی، فرهنگی، دینی و تفریحی در داخل و خارج استان اقدام كنند.

شعبانی فرد یادآور شد: برنامه های اوقات فراغت جوانان باید توسط مسوولان به صورت استانی طراحی و اجرا شود و از توجه به جوانان روستایی غفلت نشود.

وی اظهار كرد: همچنین مسوولان برای غنی سازی اوقات فراغت بانوان و دختران جوان برنامه ریزی كرده و برای استفاده بیشتر این قشر از اماكن فرهنگی، تفریحی و ورزشی تلاش كنند.

استاندار  اضافه كرد: امروز پارك های استان مركزی به لحاظ ایجاد زیر ساخت های لازم به خصوص تامین امنیت در وضعیت مطلوبی قرار دارند و خانواده ها با آرامش از این اماكن استفاده می كنند.

وی خاطر نشان كرد: مردم حق دارند از فضاهای گردشگری، پارك ها و فضاهای عمومی سازمان ها استفاده كرده و زمانی را به همراه خانواده در این اماكن سپری كنند.

استاندار استان مركزی همچنین از مسوولان خواست در برگزاری جشنواره حضرت علی اكبر (ع) علاوه بر تقدیر از مشاوران جوان دستگاه ها از سایر جوانان موفق، ممتاز، مبتكر، نخبه و مخترع نیز تجلیل شود.

مدیركل ورزش و جوانان استان مركزی نیز گفت: معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان برای تحقق مطالبه رهبری از جوانان در سه بخش تحصیل، تهذیب و ورزش تلاش می كند.

'سعید ملكی' افزود: در معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان و استان ها برای رسیدگی بهتر به نسل جوان سه اداره امور جوانان، مشاركت های اجتماعی و فرهنگی ایجاد شده است.

وی اضافه كرد: اوقات فراغت جوانان تنها به تابستان خلاصه نمی شود بلكه این مهم در سال باید مورد توجه جدی مسولان ذیربط قرار گیرد.

در این نشست درباره راه اندازی سایت مركزی فراغت، ارزیابی دستگاه های برتر، تهیه نخستین بانك اطلاعاتی مربیان و اساتید كلاس های فراغتی، جلوگیری از موازی كاری، ثبت مشخصات نوجوانان و جوانان شركت كننده در طرح اوقات فراغت، فراغت كارت جوان، توزیع 10 هزار كارت مراكز مشاوره با تخفیف 50 درصدی به جوانان، دیدار نخبگان جوان با استاندار استان مركزی و برگزاری نشست های تخصصی نقش جوانان در اقتصاد مقاومتی بحث و تبادل نظر شد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها