Portal_background_image

استاندار و قائم مقام وزير صنعت از نخستين نمايشگاه بين المللي آلومينيوم ايران بازديد كردند

زمانی قمی استاندار مرکزی و رحمانی قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت از نخستین نمایشگاه بین المللی آلومینیوم ایران و پانزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان در اراک بازدید کردند.

زمانی قمی استاندار مرکزی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه استان مرکزی پایه اصلی صنعت آلومینیوم کشور است، اظهار کرد:  با توجه به ظرفیت های صنعتی و استقرار واحدهای بزرگ تولیدی آلومینیوم در استان، نیاز است این استان به عنوان مرکز ثقل آلومینیوم کشور شناخته شود.

زمانی قمی افزود: این نمایشگاه نسبت به گذشته از نظر کمی و کیفی به پیشرفت های گسترده ای دست یافته و نیاز است در تقویم نمایشگاه های کشور، نمایشگاه صنعت آلومینیوم به نام شهرستان اراک و استان مرکزی به ثبت برسد.

وی ادامه داد: امید است با توجه به ظرفیت های صنعتی استان مرکزی در حوزه آلومینیوم مراکز پژوهشی و دانشگاهی این حوزه نیز فعال شوند.

زمانی قمی این نمایشگاه را مثبت ارزیابی کرد و افزود: منزلت صنعت آلومینیوم نشان می دهد که باید بیشتر و بهتر به آن پرداخته شود.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز گفت: استان مرکزی پایه و اساس خوبی از نظر توسعه صنعتی دارد.

رحمانی فعال سازی واحدهای تولیدی متوسط و بزرگ را از اولویت های مهم وزارت صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد و افزود: با توجه به اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی، وزیر صنعت و معدن جانشینی فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی در استان مرکزی را عهده دار شده و امید است با بهره گیری از ظرفیت های این استان و اجرای برنامه های این وزارتخانه، اقتصاد این استان شکوفا شود.

گفتنی است نخستین نمایشگاه بین المللی صنعت آلومینیوم ایران در فضایی به وسعت 5000 متر مربع و با حضور بیش از 80 شرکت کننده فعال در زمینه های صنعت آلومینیوم شامگاه شنبه به کار خود در اراک پایان داد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها