Portal_background_image

استاندار و رئيس كميسيون صنايع مجلس از پنج واحد صنعتي در اراك بازديد كردند

زمانی قمی استاندار مرکزی ، اکبریان رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و جمعی از اعضای این کمیسیون از پنج واحد صنعتی در اراک بازدید کردند.

استاندار مرکزی، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و جمعی از اعضای این کمیسیون  از شرکت واگن پارس، ماشین سازی، آونگان، کمباین سازی و لجور در اراک بازدید کردند.

اکبریان رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در جریان بازدید از شرکت واگن پارس اراک، اظهار کرد: این واحد صنعتی از واحدهای بزرگ و مشکل داری است که با تلاش های صورت گرفته امروز با 40 درصد ظرفیت خود فعال است و هنوز نسبت به وضع سابق 60درصد ظرفیت آن بلا استفاده است.

وی افزود: در جهت حل مشکلات این شرکت و دیگر واحدهای این استان چندین جلسه در وزارتخانه برگزار شده است و با وزارت راه و شهرسازی نیز  رایزنی های لازم  صورت گرفته است .

اکبریان تصریح کرد: تاکیدات رهبری و برنامه های دولت در جهت تقویت تولید داخلی است که عنایت به این موضوع و تامین سفارشارت بخشهای مختلف کشور از جمله کشتی سازی، اتوبوس سازی،واگن سازی و... از طریق شرکتهای داخلی می تواند در  رساندن این  صنایع به ظرفیت اسمی  خود نقش موثری ایفا کند.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه تقویت و بهره گیری از تولید داخلی باید بعنوان امری پسندیده و معروف در جامعه ترویج شود ،گفت: فرهنگ سازی از راهبردهای مهم تقویت تولید داخلی است که در این میان رسانه ها نقش مهمی بر عهده دارند.

وی با اشاره به اینکه تقویت تولید داخلی نقش مهمی در ایجاد اشتغال برای جوانان دارد، خاطر نشان کرد: استفاده از تولیدات خارجی زمینه اشتغالزایی را برای جوانان خارجی فراهم می کند و این نکته باید مورد توجه خانواده ها قرار گیرد.

گفتنی است  اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت در دومین روز از سفر خود به استان مرکزی ، از ذخایر معادن حاجی آباد و دو واحد صنعتی فراوری سنگ پاسارگاد و سمنگان در شهرستان محلات  و از واحدهای تولیدی الیاف ترمه صدف و رهاورد الیاف ساینا در شهرستان دلیجان بازدید کردند.  


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها