Portal_background_image

استاندار: وحدت حوزه و دانشگاه موجب پیشرفت جامعه می شود

استاندار گفت: وحدت حوزه و دانشگاه موجب پیشرفت و تعالی جامعه می شود.

محمدحسین مقیمی، در دیدار با جمعی از طلاب و فضلای علوم دینی حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک گفت: وحدت حوزه با بخش‌های فرهنگی و دانشگاهی در غنابخشی به برنامه‌های اجرایی نقش بسزایی ایفا می‌کند.

 

وی با بیان اینکه طلاب علوم دینی جایگاه ویژه‌ای در جامعه دارند، افزود: طلاب حوزه علمیه رسالت سنگینی در پاسخگویی به نیازها و مطالبات روز جامعه برعهده دارند.

 

استاندار مرکزی با تاکید بر اینکه حوزه علمیه ظرفیتی مهم در اشاعه اخلاقیات بر پایه اصول دینی داراست، اضافه کرد: گره خوردن این نهاد با تمامی بخش‌های جامعه موضوعی است که بیش از پیش باید به آن پرداخته شود.

 

مقیمی جایگاه حوزه علمیه در ارتقاء ارزش‌های نظم مهم و کلیدی دانست و اظهار کرد: حوزه‌های علمیه پیام انقلاب و آموزه‌های دینی را به زبان روز و با بهترین کلام به نسل جوان اعلام می‌کنند.

 

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی با روشنگری‌های دینی حوزه‌های علمیه در مقابل نظام بی‌نظمی در دنیا ایستاد و دست بیگانگان را از کشور کوتاه کرد، افزود: این وجه تمایز مهم انقلاب اسلامی با سایر انقلاب‌های جهان است.

 

استاندار مرکزی در ادامه گفت: تعمیر و مرمت حوزه علمیه امام خمینی (ره) اراک باید جزو برنامه‌های مسوولین و شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان باشد.

 

مقیمی تصریح کرد: مرمت و بازسازی این مجموعه تاریخی باید با ساختار مدرسه علمیه مطابقت داشته باشد.

 

استاندار مرکزی ضمن دیدار با جمعی از طلاب و فضلای علوم دینی علمیه امام خمینی(ره) از حجره امام خمینی (ره) و محل درس خواندن و زندگی طلاب و امکانات این حوزه بازدید کرد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها