Portal_background_image

استاندار: همه دستگاههای اجرایی باید قانون را اجرا کنند

استاندار گفت: همه دستگاههای اجرایی باید قانون را اجرا کنند و با همدلی و وفاق برای نمونه شدن استان مرکزی در کشور  فعالیت کنند.

اكبر شعبانی فرد' روز یكشنبه در نشست شورای اداری استان مركزی در اراك با تشكر از حضور پرشور مردم در مرحله دوم انتخابات مجلس نهم افزود: مشاركت 65 درصدی مرحله اول و 60 درصدی مرحله دوم در پای صندوق های رای گواهی بر بصیرت و ولایت محوری مردم استان مركزی است.

وی اظهار كرد: نمایندگان منتخب مردم در مجلس نهم باید وفاق و همدلی را سرلوحه كار قرار داده و با انگیزه و تلاش مضاعفی برای جبران عقب افتادگی های استان و توسعه هدفمند بخش های مختلف بكوشند.

استاندار در بخشی از سخنانش با اشاره به شعار امسال بیان كرد: استان مركزی به عنوان دومین قطب صنایع مادر و قطب چهارم صنعت كشور و زیرساخت های كشاورزی مناسب باید مسوولان با برنامه های هدفمند و كاربردی به صورت عملی تولید ملی، حمایت از كار و سرمایه ایرانی را به بار بنشانند.

شعبانی فرد اضافه كرد: دستگاه های اجرایی استان باید در سایه قانونمداری و برنامه های راهبردی این استان را به عنوان الگو و پیشرو در بحث تولید ملی معرفی كنند.

وی در بخشی از سخنانش خاطر نشان كرد: پاسداشت یكصدمین سفر استانی رییس جمهوری در استان مركزی برنامه ریزی شده و برپایی جشنواره و نمایشگاه استانی و مشاركت در برنامه های كشوری آن كه در مشهد مقدس برگزاری می شود پیش بینی شده است.

استاندار  بهره برداری از 138 پروژه مهم سفرهای استانی دولت در استان مركزی را از برنامه های پاسداشت یكصدمین سفر استانی رییس جمهوری عنوان كرد.

شعبانی فرد با تبریك سالروز ولادت حضرت زهرا (س) و روز زن تاكید كرد: دستگاه های اجرایی باید در جشن های این روز شخصیت و جایگاه حضرت زهرا را در دشمن شناسی، بصیرت و توسعه دینی ملاك قرار دهند.

در این نشست معاون بازرسی كل كشور لوح تقدیر این سازمان را به استاندار استان مركزی تقدیم كرد.

معرفی 'هوشنگ بازوند' به عنوان رییس ستاد عتبات عالیات استان مركزی توسط رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات كشور از دیگر بخش های این نشست بود.

در این نشست همچنین از بانك كشاورزی، مخابرات، آب و فاضلاب روستایی و منابع طبیعی كه در شاخص های سازمانی حائز كسب رتبه كشوری شده بودند تقدیر شد.

رئیس ستاد عتبات عالیات نیز در این نشست افزود: مشاركت و مدیریت بازسازی و طرح های توسعه ای در عتبات عالیات برای ایران افتخار بزرگی است و برخاسته از ارادت و عشق به ائمه اطهار و اهل بیت (ع) است.

وی اضافه كرد: آثار هنری ایرانیان در دوران مختلف در ابنیه عتبات عالیات به عنوان افتخار ایران وجود دارد و در دوران انقلاب اسلامی نیز بازسازی و مرمت این بناها با مشاركت بهترین هنرمندان در جریان است.

رییس سازمان بازسازی عتبات عالیات كشور بیان كرد: این ستاد مسوولیت جذب نذورات مردمی برای بازسازی عتبات عالیات را برعهده دارد و از سال 81 تاكنون در سایه حمایت های مالی و معنوی دولت و مردم توانسته در سه مرحله غبارروبی و پاكسازی حرم های مطهر، بازسازی ابنیه مطهر و توسعه ابنیه و برای ایجاد تاسیسات زیارتی و رفاهی اقدام كند.

پلارك اظهار كرد: استفاده از طرح های علمی دانشگاهی برای توسعه اماكن متبركه در عتبات عالیات محور فعالیت های این ستاد است و بازسازی ایوان نجف با مشاركت استان خوزستان و اعتبار 320 میلیارد ریالی، اجرای طرح توسعه حرم علوی با اعتبار 800 میلیون دلار، احداث ساختمان سیدالشهدا در كربلا در شش طبقه و زیربنای 14 هزار مترمربع كه در 13 رجب امسال بهره برداری می شود نمونه ای از این طرح ها است.

وی خاطر نشان كرد: ساخت بیمارستان امام سجاد (ع) از نیازهای اساسی در كربلا بود كه توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات ساخته شده و در حال تجهیز است و پزشك مورد نیاز آن در خواهرخواندگی با بیمارستان بقیه الله (عج) پیش بینی شده است.

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات كشور اضافه كرد: طرح جامع حرم ها و بازسازی فضای بین الحرمین توسط این ستاد تهیه و اجرا می شود كه در حال حاضر از خیمه گاه تا باب الخیمه كار آماده سازی و تسطیح آغاز شده است.

پلارك ادامه داد: ساخت و ترفیع گنبد حرم سیدالشهدا با مشاركت استان كرمان در دست انجام است و توسعه سه صحن در كاظمین و بازسازی ابنیه آسیب دیده سامرا با اعتبار 500 میلیون دلار نیز از دیگر طرح های در دست انجام می باشد.

وی اشاره كرد: استان مركزی نیز در طرح های بازسازی عتبات عالیات مشاركت فعالانه ای داشته و كارگاه ساخت ضریح مطهر حرم ابراهیم مجاب (ع) در اراك مستقر است و هنرمندان صنایع دستی استان مركزی در ساخت سایر ضریح های مطهر همكاری دارند.


 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها