Portal_background_image

استاندار مهمترين مصوبات نشست با وزير صنعت را تشريح كرد

زمانی قمی استاندار مرکزی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی استانداری مهمترین تصمیمات جلسه با وزیر صنعت، معدن و تجارت در راستای پیگیری مشکلات شرکتهای هپکو و آذرآب را تشریح کرد.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد:  مجمع آذراب  در راستای بررسی مسائل و مشکلات این شرکت بزودی در محل استانداری برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: در این نشست مقرر شد پس از برگزاری مجمع و تعیین تکلیف مدیریت شرکت آذراب، اقدامات و تلاش هایی به منظور تقسیط بدهی به تامین اجتماعی، امور مالیاتی و صدور گواهی ماده ۱۸۶ انجام و هماهنگی برای ترخیص مواد اولیه این شرکت بدون نیاز به ضمانت نامه بانکی در گمرک انجام شود .

استاندار مرکزی تصریح کرد: مقرر شد تسهیلات مصوبه کارگروه ملی توسط بانک ملی  پرداخت شود و شرکت های هپکو و آذراب مشمول بخشنامه طرح رونق تولید مبنی بر عدم مشمول شدن چک های برگشتی این دو شرکت قرار گیرند.

زمانی قمی ابراز کرد: پیگیری قراردادهای منعقده شرکت آذراب با کارفرمایان و تلاش برای جلوگیری از لغو و فسخ قراردادهای این شرکت نیز از دیگر مصوبات این جلسه بود.

وی گفت: درخصوص شرکت هپکو نیز در توافق سازمان خصوصی سازی  با سهامدار جدید از او به طور جدی خواسته شده است که طی چند روز آینده با کارگران تسویه حساب  نماید و مقرر شد برای انجام این مهم رئیس سازمان خصوصی سازی  نظارت کامل بر عملکرد سهامدار هپکو داشته باشد.

زمانی قمی ابراز کرد: پیگیری جهت تمدید قرارداد شرکت هپکو با سازمان همیاری شهرداری ها برای ساخت ماشین آلات راه سازی  از دیگر مصوبات این جلسه بود

استاندار مرکزی گفت: در این نشست مقرر شد  تامین اجتماعی نسبت به ارایه خدمات و تمدید اعتبار دفترچه های کارگران هپکو  همکاری نماید.

وی بیان کرد: در این نشست وزارت کشور ملکف به پیگیری برای اخذ مجوز ترک تشریفات از دولت برای شرکت هپکو شد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: در این نشست مقرر شد قرارداد ساخت ۳۰۰۰ دستگاه ماشین آلات توسط شرکت هپکو و تحویل به وزارت راه وشهرسازی و سازمان مدیریت بحران کشور انجام شود.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: همچنین مقرر شد در راستای حمایت از تولید داخلی ثبت هر گونه سفارش واردات کالای تولیدی در داخل از خارج کشور متوقف شود  و  ورود کلیه ماشین آلات دست دوم از خارج از کشور  نیز کماکان ممنوع خواهد بود.

زمانی قمی در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: کارگران بدانند که دولت و استانداری مرکزی تا رفع مشکلات واحدهای تولیدی و تنگناهای کارگران صنایع استان در کنار آنها خواهد بود و از حقوق آنها دفاع خواهد کرد.

شایان ذکر است هماهنگی برای برگزاری دومین نشست استاندار مرکزی با وزیر صنعت، معدن و تجارت  در روز  جمعه بعد از نشست با اعضای شورای کارگری آذراب و قول استاندار مرکزی توسط ایشان انجام شد و این نشست  با حضور  وزرای کار، تعاون و رفاه اجتماعی، اقتصاد ، رییس کل بانک مرکزی، روسای سازمان خصوصی سازی، امورمالیاتی، تامین اجتماعی، نمایندگان مردم شهرستانهای اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی و مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان برگزار شد و ضمن بررسی مشکلات شرکت های هپکو و آذرآب در جهت رفع آنها تصمیماتی اتخاذ گردید


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها