Portal_background_image

استاندار مرکزی: گسترش عفاف و حجاب مستلزم اعتقاد و شناخت دقیق فلسفه آن است

مقیمی عصر امروزدر جلسه ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان که در سالن جلسات این ستاد برگزار شد، گفت: گسترش عفاف و حجاب مستلزم اعتقاد و شناخت دقیق فلسفه آن است..

محمدحسین مقیمی استاندار مرکزی با اشاره به اینکه رعایت حجاب در اسلام برای زنان و مردان واجب است، اظهار کرد: برای رعایت حجاب باید به آن اعتقاد داشته باشیم و به درک حقیقی از آن برسیم زیرا در آن صورت است که از راهی که انتخاب کرده ایم و به آن اعتقاد داریم برنخواهیم گشت.

وی بیان کرد: در جامعه افرادی هستند که به مسائل شرعی و دینی اعتقاد دارند ولی با تقلید کورکورانه از فرهنگ غربی بدحجابی را انتخاب کرده اند و به این سمت و سو حرکت می کنند که  قابل اصلاح هستند و می توان با شیوه های خاص آنها را هدایت نمود.

استاندار مرکزی با بیان اینکه در ادارات رعایت مسائل شرعی الزامی است، عنوان کرد: در ادارات ما رعایت حجاب نسبت به جامعه وضع بهتری دارد و در این زمینه در بخش خصوصی باید کارهای بیشتری انجام بگیرد.

مقیمی تصریح کرد : درصورتیکه رفتار دوگانه ای نسبت به رعایت حجاب نداشته باشیم و  بتوانیم به ثبات رفتاری برسیم، موفق عمل کرده ایم.

استاندار مرکزی ابراز کرد: باید روی مباحث حجاب و فلسفه آن بیشتر کار شود و در کنار برگزاری جلسات،  کار مطالعاتی و پژوهشی در این زمینه صورت بگیرد و بدحجابی مورد تحلیل و بررسی قرار گیرد.

مقیمی خاطر نشان کرد: ادارت کل صدا و سیما و تبلیغات اسلامی  می توانند نقش تعیین کننده ای در این راستا داشته باشند  و فعالتر عمل نمایند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها