Portal_background_image

استاندار مرکزی: کشوری که تولید نداشته باشد هر منبع دیگری داشته باشد قابل اتکا نیست

استاندار مرکزی عصر امروز در آئین تجلیل از صنعتگران و معدن کاران نمونه استان که در محل سالن کوه نور هتل امیر کبیر اراک برگزار شد، گفت: کشوری که تولید نداشته باشد هر منبع دیگری داشته باشد قابل اتکا  و افتخار نیست، بلکه افتخار به صنعت، معدن، کشاورزی و تولید است.

محمدحسین مقیمی افزود: دولت باید تمام تلاش خود را برای برقراری رونق در تولید بکار گیرد چرا که در سایه تولید است که بسیاری از مسائل و مشکلات مرتفع می گردد و تجارت و خدمات نیز معنا پیدا می کند.

وی بیان کرد: دستگاهها باید تولید کننده را با این چشم بنگرند که ایجاد اشتغال، حل مشکلات اجتماعی و فرهنگی ثمره توجه به تولید است و زمانی که تولید در کشور متوقف گردد مشکلات اجتماعی و اقتصادی بروز می کند.

مقیمی تصریح کرد: وجود مدیران آگاه، برنامه ریزی و نوآوری  از جمله مواردی به شمار می روند که برای عرضه تولید به مصرف کننده مورد اهمیت می باشند.

استاندار مرکزی افزود: در کشور ما در کنار این موارد مسائل دیگری وجود دارد که از قدرت مدیریت خارج است و متاثر از اقتصاد، سیاستهای مالی، پولی، بیمه، مالیات کشور و همچنین قوانین صادرات، واردات ، فرهنگ کار و....می باشد.

وی ادامه داد: وظیفه دولت است که با ساماندهی به این امور زمینه را برای تولید کننده فراهم آورد تا برای افزایش بهره وری و رقابت با بازار جهانی و پائین آورن قیمت تمام شده تمام تلاش خود را بکار گیرد.

 مقیمی با اشاره به معوقات بانکی تولید کنندگان و کارآفرینان، اظهار کرد: برخی تصمیمات نادرست دولت در گذشته باعث بوجود آمدن این مشکل گردید و  نوسانات قیمت ارز به شدت به گشایش اعتبار تولید کنندگان لطمه وارد کرد.

استاندار مرکزی عنوان کرد: در بخشنامه ای به سازمان صنعت، معدن و تجارت درخواست شده تا با رایزنی هایی با سیستم بانکی استان راهکار عملی برای حل مشکل صنعتگران بدهکار قبل از رسیدن به محاکم قضایی بیابند.

وی گفت: هنر مدیران پشتیبان این است که با عمل به قانون منافع سازمان خود را در نظر داشته باشند اما به موازات آن باید به این فکر کنند که تولید است که آن سازمان را نگه می دارد و  با بیمه، مالیات و ... این واحدهای تولیدی و صنعتی است که این سازمانها کار می کنند و به آنها وابسته هستند و در یک کار مشترک و در شرایط بحرانی باید به فکر هم باشند.

مقیمی با اشاره به شرایط سخت جنگ ، بیان کرد:  در آن شرایط سخت صنایع بدون کمک و اتکا به بیرون با کمک دستگاهها با یکدیگر کار می کردند و امروز هم در شرایط تحریم باید همه کمک کنیم تا این شرایط را نیز پشت سر بگذاریم.

استاندار مرکزی با اشاره به شرایط سخت تحریم، اظهار کرد: هنر مدیران این است که با پشتیبانی از صنعت، تولید و کشاورزی تحریم را به زانو درآورند.

مقیمی در پایان گفت: آن چیزی که امروز تولید را حفظ و واحدهای نیمه فعال را فعال می کند و باعث رسیدن به موفقیت می گردد عمل کردن به تعهدات و کمک و پشتیبانی دستگاهها از یکدیگر است.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها