Portal_background_image

استاندار مرکزی: پیوندهای قوی ایران و روسیه در خاورمیانه از اهمیت بالایی برخوردار است

علی اکبر شعبانی فرد گفت: پیوندهای قوی ایران و روسیه در خاورمیانه از اهمیت بالایی برخوردار است و ما به دنبال ارتباطات قوی تری در حوزه صادرات و واردات هستیم. 

استاندار مركزي روز سه شنبه در نشست مشترک با اعضای اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان مرکزی و اعضای سفارت روسیه، افزود: روابط خوبی بین بازرگانان، تجار و مسئولین استان مرکزی با استانهای مختلف کشور روسیه وجود دارد.
وی ادامه داد: امروز روسیه در همسایگی ایران است و اولویت اول در استراتژی جمهوری اسلامی ایران در حوزه سیاست خارجی برقراری ارتباط مؤثر با کشورهای همسایه است.
استاندار مرکزی اظهار داشت: تراز تجاری کشور روسیه نسبت به همسایه های دیگر موفق تر است و ایجاد اتحاد مشترک از نظر تجاری برای دستیابی به بازارهای فرا منطقه ای ضروری است و این امر جزء سیاستهایی است که مجلس شورای اسلامی و دولت ایران دنبال می کند.
شعبانی فرد تصریح کرد: سهم ما در بازار روسیه باید از خاورمیانه و آسیای میانه تعریف شود و پیوندهای قوی و پایدار و هدفمند شکل بگیرد که بتوانیم در آینده با هزینه اندک ترانزیت نسبت به اروپا و آسیا از بازار بوجود آمده حداکثر بهره برداری را ببریم.
وی بیان داشت: در حال حاضر بازارهای بسیار خوبی در نقاط دیگر دنیا هست ولی بازار کار حوزه آسیای میانه با جمعیت مناسب و متراکم می تواند بازار مؤثرتری را در پیشبرد اهداف جمهوری اسلامی ایران داشته باشد.
استاندار مرکزی تاکید کرد: اتحادیه سه گانه چین، روسیه و ایران در جهان امروز اثرگذار است و ارتباطات سیاسی و اقتصادی در این زمینه پیوندهای قوی و مؤثری دارند.
شعبانی فرد ابراز داشت: بسیاری از بخشهای اقتصادی روسیه از تکنولوژی در سطح بسیار بالایی برخوردار است و استحکام روابط ایران و روسیه می تواند در سرمایه گذاری های مشترک اقتصادی با ایران و بخصوص استان مرکزی تاثیر بسیار بالایی داشته باشد.
وی اضافه کرد: در حال حاضر زیرساختهای کشور باید ساماندهی شوند و در این خصوص باید به حمل و نقل ریلی کشور همگام با آخرین تکنولوژی های روز دنیا توجه ویژه ای شود.
در ادامه این نشت سفیر روسیه گفت: ایران و روسیه دو کشور بزرگ و همسایه هستند و این دو کشور علاقه مندی عمیقی در روابط دوجانبه در زمینه های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و نظامی با یکدیگر دارند.
لوان سیمیونودیچ جاگاریان افزود: در حال حاضر ایران و روسیه دو کشور هم مرز نیستند ولی همسایگان دریا به دریا محسوب می شوند و ما اعتقاد راسخ داریم که در تقویت همکاری با جمهوری اسلامی ایران بسیار موفق خواهیم بود.


 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها