Portal_background_image

استاندار مرکزی: پوشش تحصیلی دانش آموزان مقطع ابتدایی را باید به 100 درصد برسانیم

مقیمی صبح امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: برای رفع بی سوادی در استان باید تلاش کنیم تا پوشش تحصیلی دانش آموزان مقطع ابتدایی را به 100 درصد برسانیم.

محمدحسین مقیمی استاندار مرکزی با اشاره به اینکه 16 درصد از جمعیت استان بی سواد هستند، اظهار کرد: باید رفع بی سوادی را به عنوان یک اصل اساسی در نظر بگیریم و پوشش تحصیلی دانش آموزان مقطع ابتدایی را به 100 درصد برسانیم.

وی افزود: برای فایق آمدن به بی سوادی باید دانش آموزان ابتدایی را تا آخرین مقطع حفظ کنیم، بخصوص در مناطق محروم و روستایی که شرایط فرار از تحصیل بیشتر فراهم است.

مقیمی با اشاره به اینکه باید بگونه ای عمل کنیم که در مقاطع ابتدایی بازمانده از تحصیل نداشته باشیم، تصریح کرد: برای رسیدن به این هدف باید از شوراهای اسلامی شهر و روستا  و مردم کمک بگیریم  و هر کمکی که در این راستا نیاز است انجام دهیم و نگذاریم کسی از تحصیل بازبماند.

وی همچنین با تاکید بر فراهم آوردن شرایط و فضایی مناسب برای دانش آموزان و فرهنگیان در آستانه شروع سال تحصیلی جدید، گفت: فرمانداران مقرر نمایند تا نسبت به تاکید و نظارت دقیق بر تعمیر و بازسازی کلاس های درس و تجهیز مدارس به امکانات آموزشی و کمک آموزشی مورد نیاز و برابر استانداردهای تعیین شده، بررسی و بازبینی کارآیی و ایمنی وسایل گرمایشی و سرمایشی، رنگ آمیزی و ایجاد فضای با نشاط در مدارس، رفع سریع نواقص آسفالت محوطه، حیاط مدارس و فضای باز دانش آموزان، رفع نواقص چراغ های راهنمائی واقع در مسیر پر تردد دانش آموزان و... اقدام و نتیجه را به دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اعلام نمایند.

استاندار مرکزی همچنین از دستگاه های اجرایی خواست تا در آغاز سال تحصیلی جدید آموزش و پرورش را یاری کنند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان نیز با اشاره به اهمیت دوره پیش دبستانی، بیان کرد: برای اجرای طرح توسعه پیش دبستانی در مناطق محروم 160 میلیون تومان نیاز می باشد که بخشی از آن توسط اداره کل آموزش و پرورش و 100 میلیون تومان نیز توسط اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره) برای پوشش دانش آموزان تحت حمایت خود در دوره پیش دبستانی تامین خواهد شد.
در نشست شورای آموزش و پرورش استان مرکزی گزارشی از روند پروژه مهر در استان و طرح تقویت بنیه علمی دانش آموزان ضعیف سال اول متوسطه سال تحصیلی 94-93 ارائه شد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها