Portal_background_image

استاندار مرکزی: پدافند غیرعامل از مولفه های اصلی تضمین امنیت است

استاندار استان مرکزی گفت: پدافند غیرعامل از مولفه های اصلی و مهم در تضمین امنیت است و تلاش آگاهانه در این حوزه تقویت اقتدار و عزت نظام را در پی دارد.

محمدحسین مقیمی» روز سه شنبه در جمع اعضای شورای اداری استان مرکزی به مناسبت هفته پدافند غیرعامل (چهارم تا دهم آبان ماه) افزود: تهدید دشمنان در عرصه های داخلی و خارجی در شرایط کنونی ابعاد وسیع و متنوعی یافته و تقویت آمادگی دفاع غیرعامل، یکی از مهمترین وظایف مسوولان اجرایی است.

وی اظهار کرد: رمز ماندگاری نظام و اشاعه تفکر حکومتداری اسلامی در جهان هوشیاری و موقع شناسی در برابر دشمنان است و درحال حاضر نیز باید با آمادگی کامل در حوزه شناسایی تهدیدات سازمان یافته گام برداشت.

استاندار استان مرکزی توضیح داد: اقدامات پدافند غیرعامل در اماکن حساس و استراتژیک دفاعی، تولیدی و اجرایی کشور توانست در کنار دفاع جانانه و آفند در جبهه ها نقشه های دشمن را درهم بشکند و امروز نیز باید با گسترش این اقدامات به عرصه های اطلاعاتی، علمی و سابیری، دشمن را در هر تهدید احتمالی زمین گیر کرد.

مقیمی خاطرنشان کرد: تهاجم وسیع فرهنگی دشمن از شبکه ماهواره ای و رسانه های مجازی ، شهادت دانشمندان هسته ای ، اقدامات برای مانع سازی از حضور ایران در مجامع علمی و فناوری و تحریم های اقتصادی همه شاخ و برگ تهدیدات دشمن علیه نظام جمهوری اسلامی است چرا که مشکل دشمنان، دفاع کشور ما از ارزش ها و فاصله گرفتن از زبونی ووابستگی است.

وی بیان کرد: استان مرکزی با بهره مندی از سایت هسته ای خنداب، مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی قوی، قطب صنعتی و کشاورزی، شرایط حساس و ویژه ای دارد و باید اقدامات پدافند غیرعامل در سطح وسیع وبا دقت برای آن پیش بینی شود.

استاندار استان مرکزی اضافه کرد: تقویت زیرساخت های پدافند غیرعامل یک سرمایه گذاری است چراکه در زمانی که دشمنان تهدیدات احتمالی داشته باشند در سطحی موثر از کیان و منافع ملی حراست خواهد کرد.
 

گالری تصاویر


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها