Portal_background_image

استاندار مرکزی: پاکدستی مدیران و حفظ بیت المال نقش مهمی در ایجاد آرامش و امنیت در جامعه دارد

استاندار مرکزی در جلسه شورای اداری استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: پاکدستی مدیران و  حفظ بیت المال نقش مهمی در ایجاد آرامش و امنیت در جامعه دارد.

محمد حسین مقیمی افزود: پاکدستی از شاخص هایی است که مسئولان باید از آن برخوردار باشند چرا که هر کدام در تشکیلات کشور و یا استان بعنوان حافظان بیت المال هستند و بیت المال نزد آنها امانت است و مردم دوست دارند کارگزارانشان امانتدارانی امین باشند. 

وی بیان کرد: سلامت نظام اداری نیز از خواسته های مقام معظم رهبری، رییس جمهوری و اقشار مختلف مردم است و مدیران باید با کار و تلاش شبانه روزی همراه با صداقت و دلسوزی به این خواسته مردم جامه عمل بپوشانند.

مقیمی عنوان کرد: مسئولان از ارائه آمارهای غلط و غیر واقعی به مردم  خودداری کنند زیرا آنها عملکرد ها را می بینند و از دولت انتظار دارند اطلاعات درست و واقعی را بیان نماید.

استاندار مرکزی قانون گرایی را اولین و مهمترین وظیفه مسئولان عنوان کرد وگفت: قانون نباید بنابر عقاید و سلایق شخصی تفسیر شود بلکه باید بطور دقیق و همانطور که قانوگذار تکلیف کرده اجرا شود و اگر نیاز به تفسیر قانون باشد طبق  قانون اساسی و نظر شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی  این کار انجام می گیرد.

مقیمی با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری، بیان کرد: توجه به مسائل فرهنگی و اجتماعی مورد تاکید رهبری است لذا دولتمردان باید با مدیریت جهادی برای رفع مشکلات تلاش کنند و در این راستا لحظه ای نیز غفلت ننمایند.

وی اضافه کرد: در خصوص مسائل اقتصادی نیز فرمانداران و بخشداران باید زمینه سرمایه گذاری و اشتغال جوانان را فراهم نمایند چرا که 95 درصد از بیکاران باید از طریق سرمایه گذاری بخش خصوصی اشتغال یابند و 5 درصد آنها می توانند در بخشهای دولتی جذب شوند.

مقیمی ابراز کرد: باید با فراهم کردن زمینه ورود کارآفرینان و سرمایه گذران به استان مشکل بیکاری جوانان را حل کنیم.
استاندار مرکزی اظهار کرد: هم اکنون 50 هزار نفر از بیکاری در این استان رنج می برند و ایجاد اشتغال برای این قشر از جامعه مهمترین وظیفه و مسئولیت مدیران دستگاه های اجرایی است. 

وی خاطر نشان کرد: هم اکنون یکسال از برگزاری یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری می گذرد و مردم با حضور همه جانبه و چشمگیر خود در انتخابات به حماسه سیاسی مورد نظر مقام معظم رهبری جامه عمل پوشاندند و آنروز مطالباتی را از انتخاب رئیس جمهور داشتند که باید همه تلاش خود را به کار گیریم تا به مطالبات مردم که نهایتاً به انتخاب دکتر روحانی ختم شد عمل نمائیم.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها