Portal_background_image

استاندار مرکزی: وظایف و برنامه های دستگاه ها در قالب سند جامع فرهنگی استان به تصویب رسید

استاندار مرکزی صبح امروز در جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی استان مرکزی که در محل استانداری برگزار شد، گفت: وظایف و برنامه های دستگاه ها در قالب سند جامع فرهنگی استان با 900 برنامه محوری، بر اساس سیاست های برنامه پنجم توسعه به تصویب رسید.

محمدحسین مقیمی با تأكيد بر اجراي سند به عنوان يك برنامه كلي در حوزه فرهنگي به منظور اجتناب از موازي كاري دستگاه هاي اجرايي، افزود: در برنامه های سند اجتماعی و فرهنگی استان مرکزی، سهم شهرستان های استان مرکزی و فراگیری موضوعات آنها باید با حساسیت و جدیت لحاظ شود.

وی ادامه داد: جلسات کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی استان مرکزی خواستگاه ایده های سازنده و نقدهای اصولی است و پرداختن به موضوعات خرد و برنامه های مقطعی در این مرجع تصمیم سازی، پذیرفته نیست.

استاندار مرکزی اظهار داشت: آسیب های اجتماعی و انواع بداخلاقی ها، دستاورد غلط و اشتباه مدیریت بخشی حوزه های فرهنگی و اجتماعی است و دولت تدبیر و امید با مدیریت سطحی نگر این بخش ها مخالف است.

مقیمی تصریح کرد: فرهنگ زیربنای تمامی برنامه ها و مدیریت بخش های مختلف جامعه است و تعامل بین بخشی و همگرایی دستگاه های متولی در ارتقای داشته های فرهنگی و تقویت خرده فرهنگ های بومی استان مرکزی امری ضروری است.

وی بیان داشت: توسعه متوازن، در شرایط در هم ریختگی اجتماعی و فرهنگی رقم نمی خورد و در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی» نام گرفته است، اصلاح رفتارهای نادرست به عنوان اصل زیربنایی توسعه اقتصادی محسوب می شود.

مقیمی اضافه کرد: اجراي يك برنامه نمادين و شاخص فرهنگي خارج از برنامه ها و شرح وظائف دستگاه ها با توجه به نامگذاري امسال از سوی مقام معظم رهبری در دستور کار قرار گیرد.

استاندار مرکزی تأکید کرد: مسئولان استان مرکزی باید زمینه نقد سازنده را به عنوان موتور محرکه توسعه در استان تقویت کنند، چرا که نقد یکی از ابزارهای رشد و توسعه منطقه ای است که ضریب انحراف از برنامه ها را به مسئولان گوشزد کرده و با ایده های خلاق و پشتوانه کارشناسی بستر مناسب رشد را تسهیل می کند.

مقیمی ابراز داشت: اگر چه نقد در برخی موارد تلخ و تیز است ولی نتیجه آن حرکت رو به جلو است و بسترهای فرهنگی و اجتماعی استان مرکزی امروز به این ابزار سازنده نیاز مبرم دارند.

وی عنوان کرد: از ظرفيت نخبگان ،دانشگاه ها و .... به منظور نقد و بررسي مسائل و مشكلات اجتماعي و فرهنگي در راستاي اصلاح و رفع معايب در اين زمينه استفاده گردد.

استاندار مرکزی بر تشكيل كارگروه تخصصي امور اجتماعي و فرهنگي شهرستانها جهت طرح مباحث و مشكلات و تصميم گيري در سطح همان شهرستان با توجه به وجود مسائل و مشكلات خاص هر يك از آنها تاکید کرد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها