Portal_background_image

استاندار مرکزی: هفتم تیر ماه و شهادت دکتر بهشتی نمادی از اصول قضاوت اسلامی برای گستراندن امر عدالت است

استاندار مرکزی طی پیامی به مناسبت فرارسیدن سالگرد شهادت مظلومانه شهدای هفتم تیر، گفت: هفتم تیر ماه و شهادت دکتر بهشتی نمادی از اصول قضاوت اسلامی برای گستراندن امر عدالت در نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران است.

محمد حسین مقیمی اظهار کرد: فرازهای تابناک تاریخ پرافتخار ایران اسلامی مرهون ایثار و استقامت ملت مؤمن و قهرمانی است که جان را در راه آرمان‌های الهی نثار کرده‌اند تا یادمان رشادت‌هایشان میراث معنوی و پشتوانه‌ای مستحکم و بی‌بدیلی از حقیقت و عدالت باشد. بلندآوازگی این حماسه‌ها در خاطر قدرشناس ملت، طنینی جاودان دارد و راه پرصلابت‌شان، شکوهی بی‌مانند را به ارمغان آورده است .

وی بیان کرد: هفتم تير ماه هر سال يادآور شهادت مظلومانه دكتر بهشتي و 72 تن از ياران باوفايش كه به حق نمادي از توجه به اصول قضاوت خدا مدارانه و اسلامي براي گستراندن امر عدالت در نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران به شمار مي آيد .

مقیمی تصریح کرد: شهید مظلوم آیت الله دكتر بهشتی (ره) ، یكی از علما و اساتید برجسته حوزه علمیه و  صاحب اندیشه و تفكر در حوزه اخلاق  و فقه بود كه در  عرصه مبارك اقتدار و عزت این ملت غیور، نقشی بی بدیل  داشت و حضور او در صحنه های مختلف این انقلاب سترگ، پر رنگ و برجسته بود.

استاندار مرکزی اضافه کرد: این شهید عزیز و والامقام، در سالهای پیش از پیروزی انقلاب با كلام نافذ خود، در آگاهی و هوشیاری آحاد جامعه و تشویق آنان به مبارزه با رژیم ستمشاهی می كوشید تا جائیكه رنج زندان و شكنجه دژخیمان رژیم منفور و طاغوتی پهلوی را به جان خرید.

وی ادامه داد: این شخصیت ممتاز پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز به عنوان یكی از علمداران فضیلت و بیداری به تبیین اهداف مقدس این انقلاب بزرگ همت گمارده و در این مسیر از  آزار نحله های منحرف و نفاق اندیش  در امان نبود تا جائیكه دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی، وجود نازنین این اندیشمند و مبارز بزرگ  و روشنگریهای او را مانعی بر سر راه تحقق اهداف پلید خود دیدند.

مقیمی در پایان خاطر نشان کرد: ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی (ره) و هفتاد و دو تن از یاران با وفای انقلاب به ویژه  شهید والا مقام حضرت حجت الاسلام والمسلمین دکتر غلامرضا دانش اولین نماینده مردم تفرش و آشتیان در مجلس شورای اسلامی، از آحاد مردم شهیدپرور، دعوت می‌ نمایم تا در مجلس بزرگداشت یاد و خاطره این شهیدان والامقام، حضور یافته و بار دیگر با آرمانهای والای بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و شهدای گرانقدر اسلام و انقلاب اسلامی تجدید پیمان نمایند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها